НОВИНИ

"Держзрада і шпигунство на користь ГРУ РФ". В Естонії засудили батька і сина-офіцера

Метсавас і Волін працювали на Головне розвідувальне управління РФ (ГРУ).

Естонський суд визнав майора збройних сил Дениса Метсаваса та його батька Петра Воліна винними у державній зраді і шпигунстві на користь Росії. Про це повідомляє  естонська громадська телерадіомовна компанія ERR.

 

 

 

Зокрема, суд засудив Метсаваса до 15 років і шести місяців позбавлення волі, а Воліна - до шести років в'язниці.

 

Наголошується, що батько і син були заарештовані у вересні минулого року.

 

Так, Метсавас і Волін працювали на Головне розвідувальне управління РФ (ГРУ), збираючи і передаючи державні таємниці Естонії, засекречену службову і внутрішню інформацію. Метсавас працював у Росії на військову розвідку з 2007 року, а Волін близько п'яти років виконував роль так званого кур'єра. Так, заробітна плата, яку отримав Метсавас за ці роки, була невисокою - менше 20 000 євро. Крім того, Волін визнаний також винним у двох злочинах, пов'язаних з незаконним поводженням з боєприпасами.

 

"Оцінка збитків в Міністерстві оборони зараз ведеться...Кожен вчинок зрадника завжди є великою втратою", - зазначив генеральний директор поліції безпеки Арнольд Сінісалу.

 

За словами прокурора Інни Омблер,  для передачі інформації використовувалися всі види канали зв'язку, а також особисті зустрічі, у тому числі і в РФ.

 

Своєю чергою, справа обговорювалася на закритому засіданні. Також засуджені повиннівідшкодувати процесуальні витрати: Метсавас - 1350 євро (примусове стягнення судових витрат) і Волін - 2532 євро (примусове стягнення судових витрат, плата за експертизу і плата за адвоката).

 

Нагадаємо, 19 грудня 2018 року у Литві правоохоронці затримали низку осіб, зокрема колишнього керівника Соціалістичного народного фронту Альгірдаса Палецкіса, за підозрою в шпигунстві на користь Росії. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.