НОВИНИ

Темпи зростання економіки Британії найнижчі за останні шість років - Reuters

Зазначається, що сповільнений ріст пов’язаний з побоюваннями компаній щодо Brexit.

В останні три місяці минулого року економіка Великої Британії сповільнила ріст, що призвело до найнижчих темпів зростання у 2018 році за останні шість років. Про це повідомляє агентство Reuters.

 

Зазначається, що сповільнений ріст пов’язаний з побоюваннями компаній щодо Brexit.

 

Так, темпи економічного зростання впали до квартальної ставки на 0,2% у порівнянні з 0,6% у попередньому кварталі, відповідно до прогнозів економістів, опитаних агентством.

 

"В останні три місяці минулого року зростання ВВП сповільнилося, оскільки різко скоротилося виробництво автомобілів і металопродукції, а також будівництво", - наголосив представник державного Офісу національної статистики Британії Роб Кент-Сміт.

 

Зокрема, лише в грудні економіка скоротилася на 0,4%, що стало найбільшим падінням з березня 2016 року. Загалом за 2018 рік темпи зростання впали до найнижчого рівня з 2012 року - 1,4% у порівнянні з 1,8% у 2017 році.

 

Своєю чергою, британський експорт страждає від глобальної економічної слабкості. Разом з тим, споживачі та підприємства більш стурбовані через відсутність плану після виходу Британії з ЄС 29 березня.

 

Нагадаємо, 7 лютого управляючий Банку Англії Марк Карні заявив, що економіка Британії "ще не підготовлена" до безладного виходу зі складу ЄС наступного місяця.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.