НОВИНИ

Іран планує розширити свою військову силу і програму балістичних ракет - Роухані

Президент Ірану відкинув критику міжнародної спільноти.

Президент Ірану Хасан Роухані заявив, що Тегеран має намір розширити свою військову силу і програму балістичних ракет, незважаючи на посилення тиску з боку міжнародної спільности. Про це повідомляє агентство Reuters.

 

Зазначається, що дана заява прозвучала у телевізійній промові з нагоди 40-річчя Ісламської революції в Ірані.

 

"Ми не питали й питатимемо дозволу для того, щоб розробляти різноманітні види ракет", - наголосив він.

 

Крім того, Роухані також пообіцяв, що Іран "переможе" санкції США.

 

"Іранський народ має і буде мати певні економічні труднощі (через санкції), але ми долаємо проблеми, допомагаючи один одному", - додав він.

 

Раніше держсекретар США Майк Помпео заявив, що майбутні візити до низки країн Близького Сходу є частиною стратегії Вашингтона у формуванні глобальної антиіранської коаліції.

 

Також Помпео повідомив, що Іран повинен припинити запуски балістичних ракет, щоб уникнути ще більшої дипломатичної та економічної ізоляції. 

 

Як повідомлялося, 22 листопада 2018 року командувач повітряно-космічних сил Корпусу вартових ісламської революції Амір Алі Хаджизаде заявив, що Іран пригрозив США ракетним ударом по військових базах, якщо вони його спровокують. 

 

Нагадаємо, 5 листопада 2018 року нові санкції США проти Ірану набрали чинності. Зокрема, санкції торкнуться експорту нафти, судноплавства та фінансової сфери. Державний секретар США Майк Помпео повідомив, що Вашингтон тимчасово виводить вісім країн з-під санкцій щодо Ірану. Йдеться про Грецію, Італію, Тайвань, Японію, Туреччину, Китай, Індію та Південну Корею.