НОВИНИ

Україна різко відреагувала на відкриття "представництва ДНР" у Вероні

Водночас у посольстві України переконані, що зазначені дії не поставлять під сумнів позицію уряду Італії щодо підтримки територіальної цілісності України.

Посольство України в Італії засудило провокацію італійських проросійських сил, які 9 лютого оголосили про відкриття так званого "представництва ДНР" у Вероні. Про це в понеділок, 11 лютого, повідомляє прес-служба дипустанови.

 

"Посольство України рішуче засуджує будь-які спроби просування та підтримки в Італії терористичних угрупувань – фейкових "республік" на території українського Донбасу, що є неприйнятним не лише для країни-члена ЄС, але й для будь-якого суспільства, яке поділяє демократичні цінності та базові правила сучасного світового порядку. До таких ганебних дій відноситься і остання антиукраїнська провокація місцевих проросійських сил в італійському місті Верона, які оголосили про відкриття 9 лютого ц.р. так званого "Представництва ДНР у Вероні", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, у зв'язку з цим посольств та МЗС проводять заходи політико-дипломатичного реагування, а саме: надіслано відповідну вербальну ноту до МЗС Італії, запити до префектури та квестури Верони, у яких висловлюється протест проти антиукраїнських провокацій спрямованих на підрив загальноєвропейської позиції на підтримку територіальної цілісності Української держави, з’ясовується юридичний статус цього "представництва".

 

"Чергова антиукраїнська акція місцевих проросійських політиків м.Верона, за сценарієм розписаним кремлівськими ляльководами, вже викликала обурення не лише української громади Італії, але й багатьох італійських друзів України, які висловлюють підтримку нашій державі", – наголошується в повідомленні.

 

Крім того, у диппредставництві заявили, що участь у відповідній акції взяв місцевий діяч Пальмаріно Дзоккателлі.

 

"Участь у цій акції одіозного місцевого діяча П.Дзоккателлі – "керівника" цього фейкового "представництва" не було несподіванкою для тих, хто знайомий з його життєвим шляхом: протягом тривалого часу він був керівником «Регіонального комітету за незалежність Венето», а з початком російської агресії проти України перекваліфікувався у палкого «промоутера» контактів з тимчасово окупованим Донбасом. На жаль, і в Італії знаходяться свої політичні маргінали, які, вочевидь, готові і надалі підвищувати рівень провокацій та докладати зусиль аби здобути більшу прихильність московських кураторів", – підкреслили в посольстві.

 

Водночас у дипустанові переконані, що зазначені дії окремих представників веронського політичного осередку не поставлять під сумнів тверду позицію уряду Італії щодо підтримки суверенітету й територіальної цілісності України.

 

Нагадаємо, у французькому місті Марсель 25 вересня 2017 року попри критику МЗС Франції відбулося відкриття так званого "представництва "ДНР".

 

Міністерство Європи та закордонних справ Франції звернулось до прокурора країни через відкриття так званого "представництва "ДНР" у Марселі. У міністерстві наголосили, що французька влада офіційно не визнає об’єднання, яке не має дипломатичного статусу і не може набути пов’язаних із ним привілеїв та імунітетів.

 

11 січня 2018 року прокуратура Франції пояснила свою вимогу заборонити так зване представництво "ДНР" у Марселі. У прокуратурі підкреслюють, що робота постійних дипломатичних представництв іноземних держав регулюється міжнародним правом, і що Франція ніколи не визнавала діяльність "представництва" самопроголошеної "ДНР".

 

У посольства України у Франції заявили, що рішення суду французького міста Екс-ан-Прованс не закривати так зване "представництво ДНР" у Марселі не впливає на позицію французького уряду щодо підтримки України.