НОВИНИ

"Не перекладайте провину". США відреагували на вимоги РФ щодо ракет в Румунії

Посол США при НАТО Кей Бейлі Гатчісон відзначила, що Москва намагається перекласти провину за розпад ДРСМД.

Американська система протиракетної оборони в Румунії (Aegis), яку Росія вимагає знищити, не порушує положень Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності. Про це йдеться у заяві Місії США при НАТО.

 

"Система здатна запускати лише захисні ракети-перехоплювачі, такі як SM-3. Система розроблена виключно для перехоплення і протидії об'єктам, які не розташовані на поверхні Землі. Відповідно до пункту 3 статті VII Договору РСМД ракета-перехоплювач цього типу не є ракетою, що підпадає під дію договору", - йдеться у заяві.

 

Зазначається, що система ПРО не має наземних балістичних або крилатих ракет і їй бракує програмного забезпечення, апаратних засобів керування вогнем, необхідних для запуску наступальних балістичних або крилатих ракет, таких як "Томагавк". Більше того, оборонний характер об'єктів Aegis Ashore задокументований в американських угодах з країнами-господарями Румунії та Польщі.

 

"Хоча вона використовує деякі з тих же структурних компонентів, що і морська система Mk-41 Vertical Launch System, встановлена ​​на кораблях, система запуску Aegis Ashore не така ж сама, як морська система МК-41 з вертикальним запуском", - наголошується у повідомленні.

 

Зокрема, посол США при НАТО Кей Бейлі Гатчісон відзначила, що Москва намагається перекласти провину за розпад ДРСМД.

 

"Комплекс Aegis Ashore в Румунії здатний запускати лише перехоплювачі проти загроз з-за меж євроатлантичного регіону. Вони були розроблені і перевірені виключно в оборонних цілях і не порушують договір. Росія продовжує намагатися перекласти вину", - написала вона у Twitter.

 

 

 

 

Нагадаємо, 2 лютого Держдеп США офіційно повідомив Кремль про призупинення зобов'язань за ДРСМД та початок процедури виходу з нього.

 

Як повідомлялося, 4 грудня 2018 року державний секретар США Майк Помпео повідомив, що Вашингтон протягом 60 днів перестане дотримуватися положень Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (INF), якщо Росія не повернеться до виконання взятих на себе зобов'язань. Своєю чергою, країни НАТО заявили, що Росія порушує відповідний договір.

 

Нагадаємо, Трамп заявив, що США виходять з договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності з РФ.

 

4 жовтня 2018 року колишній голова Пентагону Джеймc Меттіс заявив, що розгортання Росією ядерних ракет з порушенням Договору INF є "неприйнятним", і якщо Москва не повернеться до виконання своїх зобов'язань, Вашингтон повинен буде вживати заходів.

 

 Також США передали Росії список питань щодо виконання Договору INF, зробивши це за кілька днів до оголошення про намір вийти з нього.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.