НОВИНИ

ЄС прийняв компромісну пропозицію Німеччини і Франції щодо "Північного потоку-2"

Мова йде про пропозицію поширити дію газової директиви на газопроводи, які ведуть до ЄС з третіх країн.

Комітет постійних представників країн-членів Європейського Союзу підтримав пропозиції поширити газове законодавство ЄС на проект "Північний потік-2". Про це йдеться у повідомленні у Twitter, передає Deutsche Welle.

 

За словами джерела DW у дипломатичних колах, дане рішення знайшло "широку" підтримку серед держав ЄС.

 

 

 

 

Зокрема, йдеться про пропозицію Єврокомісії поширити дію газової директиви на газопроводи, які ведуть до Євросоюзу з третіх країн.

 

"Нинішнім рішенням комітет представників затвердив мандат на переговори з Європарламентом. Тепер обом інституціям доведеться погодити компромісний текст", - йдеться у повідомленні.

 

Нагадаємо, 8 лютого видання Sueddeutsche Zeitung повідомило, що  Франція і Німеччина досягли компромісу щодо газової директиви ЄС. Зокрема, однією з пропозицій стало те, що відповідальність за газопроводи з третіми країнами, наприклад з Росією, лежить на країні, де газопровід вперше зустрічається з європейською мережею. Тобто було домовлено про те, що всі рішення щодо "Північного потоку-2" прийматиме ФРН.

 

Раніше глава МЗС Німеччини Гайко Маас заявив, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" з Росії до Німеччини вже не зупинять навіть санкції США.

 

Натомість у Франції заявили про підтримку зміни законодавства ЄС, яка ускладнить будівництво російського газопроводу "Північний потік-2". 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.