НОВИНИ

Громадський захисник Марк Фейгін відвідав політв'язня Сущенка у день його народження

За словами захисника, український консул у Москві Альберт Черніюк, ймовірно, зможе відвідати Сущенка у другій половині лютого.

У п'ятницю, 8 лютого, громадський захисник незаконно ув'язненого в Росії українського журналіста Романа Сущенка Марк Фейгін побував у підзахисного в колонії в 50-й день його народження, передав вітання від колег, друзів, близьких. Про це Фейгін розповів "Укрінформу".

 

«Побував сьогодні у Романа Сущенка, передав йому вітання, розповів про поточні новини, про виставки його робіт, які заплановані у Варшаві, Парижі. Звичайно, йому дуже приємно було це почути. Роман просив подякувати всім за проявлену увагу», - сказав Фейгін.

 

Захисник також повідомив, що побутові умови у Сущенка кращі, ніж були спочатку. Він знаходиться в теплому, безпечному приміщенні, має доступ до окропу, може здійснювати телефонні дзвінки. Роману передали пензлі й фарби, так що він тепер може займатися улюбленою справою. Сущенко виписує пресу, яка доступна в колонії, зокрема - «Новую газету», «Коммерсант».

 

За словами Фейгіна, український консул у Москві Альберт Черніюк, ймовірно, зможе відвідати Сущенка у другій половині лютого.

 

Як повідомляли, у Європарламенті в день народження Сущенка та Балуха закликали Росію негайно звільнити всіх політв'язнів.

 

Своєю чергою, Міністерство інформаційної політики та Міністерство закордонних справ запропонували кандидатури незаконно засуджених Російською Федерацією українських журналістів Романа Сущенка та Миколи Семени на премію ЮНЕСКО/Гільєрмо Кано за свободу слова.

 

Разом з тим, у Парижі 15 лютого відкриється виставка творчих робіт Романа Сущенка.

 

Нагадаємо, 4 червня у Москві суд оголосив вирок незаконно затриманому в Росії українському журналісту Роману Сущенку - він отримав 12 років позбавлення волі у колонії суворого режиму.  12 вересня Верховний суд Росії визнав законним рішення Московського міського суду про 12 років ув'язнення для Сущенка. Своєю чергою, журналіст заявив, що розраховує на обмін та пообіцяв родині що обов’язково повернеться. 

 

14 грудня дочка Сущенка Юлія повідомила, що в селі Утробіно  її батьку лікарі колонії поставили діагноз "артеріальна гіпертензія" та дали рекомендації на обстеження в іншому місті. 

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.