НОВИНИ

Кронпринц Саудівської Аравії говорив про "кулю" для Хашукджі - The New York Times

Бесіда Мухаммеда бін Салмана і його помічника була перехоплена американськими спецслужбами.

Принц-наступник Саудівської Аравії Мухаммед бін Салман використав слово "куля", обговорюючи можливі дії у разі, якщо повернути журналіста-опозиціонера Джамаля Хашукджі не вдасться. Про це повідомило американське видання The New York Times з посиланням на звіт американських спецслужб.

 

Зокрема, такі слова прозвучали більш ніж за рік до вбивства Хашукджі в одній з приватних розмов кронпринца.

 

"Бесіда, перехоплена американськими спецслужбами, є найдетальнішим свідченням того, що коронний принц вважав, що він убив Хасоггі задовго до того, як команда саудівських оперативників задушила його в саудівському консульстві в Стамбулі", - йдеться у повідомленні.

 

Так, розмова між принцем і його помічником  відбулася у вересні 2017 року, оскільки чиновники в королівстві дедалі більше хвилювалися з приводу критики Хашукджі щодо саудівського уряду. 

 

У записаній спецслужбами США розмові саудівський принц-наступник заявив, що Хашоггі, котрий на той час перебував у Вашингтоні, потрібно якимось чином заманити до Саудівської Аравії або повернути до країни силою. Якщо це не вдасться, тоді можна було б застосувати проти журналіста "кулю".

 

Водночас аналітики американської розвідки дійшли висновку, що принц Мухаммед, швидше за все, використав фразу як метафору, щоб підкреслити, що він має намір вбити журналіста, якщо він не повернеться до Саудівської Аравії.

 

Нагадаємо, 9 грудня 2018 року Саудівська Аравії відмовилася видати Туреччині підозрюваних у вбивстві Хашукджі. 

 

Як повідомлялося 5 грудня 2018 року, Туреччина в рамках справи про вбивство Хашукджі оголосила в розшук двох колишніх чиновників Саудівської Аравії, а саме –  екс-заступника глави розвідки Саудівської Аравії Ахмеда Асірі та колишнього радника наслідного принца Сауда аль-Кахтані. 

 

2 жовтня  2018 року в генеральному консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі зник Хашукджі. 6 жовтня турецькі правоохоронці почали кримінальне розслідування його зникнення, вони підозрюють, що журналіста вбили на території диппредставництва.

 

За даними ЗМІ, щонайменше п'ятеро людей, яких турецька поліція назвала підозрюваними у справі про зникнення Хашукджі, пов'язані з наслідним принцом Саудівської Аравії Мухаммедом бен Сальманом Аль Саудом. 

 

20 жовтня 2018 року влада Саудівської Аравії повідомила, що Хашукджі помер від задушливого захоплення ззаду або задушення руками. 

 

23 жовтня 2018 року стало відомо, що тіло убитого Хашукджі було виявлено на території резиденції саудівського генконсульства в Стамбулі. Журналіст газети Turkish Daily Sabah Назіф Караман заявив, що у саудівському консульстві в Стамбулі Хашукджі задушили пластиковим пакетом. Згідно з аудіозаписом, вбивство тривало близько семи хвилин. Крім того, вбивці розклали пластикові пакети на підлозі, перш ніж розчленувати тіло Хашукджі – 15-хвилинний процес, який очолив Салах аль-Тубаігі, глава Саудівської наукової ради з судової експертизи.

 

Крім того, міністр закордонних справ Саудівської Аравії Адель аль-Джубейр заявив, що вже звільнили п'ять ключових чиновників, причетних до смерті Хашукджі, ще 18 людей заарештовані.

 

15 листопада 2018 року генпрокурор Саудівської Аравії Сауд аль-Моеб заявив, що вимагає смертної кари для п'ятьох обвинувачених у вбивстві Хашукджі. За його словами, зараз 21 особа знаходиться під вартою, 11 – оголосили обвинувачення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.