НОВИНИ

У ПЦУ повідомили, що мають близько 7 тисяч релігійних громад

Зоря додав, що згідно з останніми статистичними даними ПЦУ підтримує 45% вірян, а Московський патріархат 15%.

Православна церква України має близько семи тисяч релігійних громад, тоді як у Московському патріархаті зареєстровано близько 11 тисяч релігійних громад. Про це в заявив член синоду об'єднаної православної церкви в Україні Євстратій Зоря.

 

"В Московському патріархаті зареєстровано близько 11 тисяч релігійних громад. У нас було понад 5 тисяч. І десь близько півтори тисячі – в Української автокефальної православної церкви. Тобто зараз можна приблизно сказати, що в єдиній українській церкві є близько 7 тисяч релігійних громад, тоді як у Московському патріархаті приблизно 11 тисяч залишається", – зазначив він.

 

Крім того, Зоря додав, що згідно з останніми статистичними даними ПЦУ підтримує 45% вірян, а Московський патріархат – 15%.

 

Як повідомлялося, 3 лютого в Софії Київській пройшла літургія та інтронізація предстоятеля Православної Церкви України митрополита Епіфанія. 

 

Нагадаємо, патріарх Варфоломій вручив томос Епіфанію 6 січня під час урочистого богослужіння у соборі Святого Георгія у Стамбулі. Варфоломій підписав томос щодо надання автокефалії ПЦУ 5 січня. Текст-оригінал томосу про автокефалію доставили до Вселенського патріарха 4 січня.

 

 9 січня томос про автокефалію Православної Церкви України підписали всі члени Синоду Вселенського патріархату. 

 

15 грудня відбувся Об'єднавчий Собор, на якому предстоятелем Об'єднаної української церкви обрали митрополита Епіфанія. 

 

Речник УПЦ КП Євстратій (Зоря) ввечері 15 грудня повідомив, що офіційна назва нової помісної церкви в Україні згідно Статуту - Православна Церква України, а титул Предстоятеля: Блаженнійший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.