НОВИНИ

В окупованому Криму арешт політв'язню Бекірову продовжили до 12 квітня

Суд не взяв до уваги доводи адвоката, який у зв'язку зі станом здоров'я активіста та відсутністю судимостей в минулому наполягав на домашньому арешті.

В окупованому Криму підконтрольний Російській Федерації Київський районний суд у четвер, 7 лютого, продовжив арешт кримськотатарському активісту Едему Бекірову до 12 квітня. Про це повідомляє "Кримська солідарність" у Facebook.

 

Суд не взяв до уваги доводи адвоката Ісляма Веліляєва, який заявив, що його підзахисний «може перебувати під більш м'яким запобіжним заходом, оскільки він раніше не судимий, звинувачується у злочині, докази якого у слідства ґрунтуються лише на свідченнях засекреченого свідка».

 

Також захисник повідомив про захворювання Бекірова, які перешкоджають триманню активіста в місці ув'язнення. Маються на увазі ампутації, які вимагають постійного медичного супроводу, і цукровий діабет.

 

«Мій підзахисний одноногий інвалід, куди він може втекти? За два місяці з моїм підзахисним жодних слідчих дій не проводили, крім як на самому початку. Я думаю, що і в наступні два місяці його, в кращому разі, ознайомлять з експертизами. Він може себе утримувати сам, можуть утримувати родичі, які знаходяться в залі суду. Немає жодних підстав тримати його ще два місяці в місцях позбавлення волі. Я просив би замінити запобіжний захід на домашній арешт», - сказав адвокат.

 

Як повідомляли, під час так званого медичного обстеження в республіканській лікарні імені Семашка в окупованому Криму  інваліда першої групи політв'язня Едема Бекірова "підсадили" на інсулін, хоча за 18 років хвороби він був не інсулінозалежним. 

 

Раніше захист тяжко хворого політв'язня Едема Бекірова отримав "медичний висновок", в якому вказано, що стан здоров'я кримського татарина не є перешкодою для його тримання під вартою. Своєю чергою, стан здоров'я Бекірова різко погіршився 

 

Нагадаємо, 12 грудня працівники ФСБ Росії затримали Бекірова на адміністративному кордоні з Херсонською областю. 13 грудня російський окупаційний «суд» у Сімферополі незаконно арештував активіста на 1 місяць та 30 днів.


 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.