НОВИНИ

Стало відомо, коли суд РФ розгляне апеляції на продовження арешту ще 12 українським морякам

За словами омбудсмена, після апеляцій наступним кроком захисту військовополонених буде звернення до Європейського суду з прав людини.

Московський міський суд 12 і 13 лютого розгляне апеляційні скарги на рішення Лефортовського районного суду щодо продовження арешту ще 12 українським військовополоненим морякам. Про це у четвер, 7 лютого, повідомила Уповноважена Верховною Радою України з прав людини Людмила Денісова у Facebook.

 

"Стосовно ще дванадцатьох моряків такі засідання заплановано провести 12 та 13 лютого", - написала омбудсмен.

 

Зокрема, 12 лютого розглядатимуть скарги захисту Євгена Семидоцького, Андрія Оприска, Романа Мокряка і Сергія Цибізова.

 

13 лютого відбудеться розгляд апеляційних скарг адвокатів двох груп полонених. У першій: Сергій Чулиба, Юрій Без’язичний, Юрій Будзило і Богдан Небилиця. У другій: Михайло Власюк, В’ячеслав Зінченко, Денис Гриценко і Андрій Драч.

 

 

 

Крім того, Денісова зазначила, що суд, розглядаючи апеляційні скарги стосовно першої четвірки полонених моряків, відмовився залучити до справи копію ухваленої резолюції ПАРЄ від 24 січня 2019 року, згідно з якою РФ закликали дотримуватися норм Женевської Конвенції.

 

Омбудсмен додала, що наступним кроком захисту військовополонених буде звернення до Європейського суду з прав людини.

 

Як повідомляли, Московський міський суд у четвер, 7 лютого, відхилив апеляційні скарги на рішення щодо продовження арешту чотирьом українським військовополоненим морякам, а саме: Володимиру Терещенку, Сергію Попову, Богдану Головашу та Андрію Шевченку. 

 

Лефортовський районний суд Москви у середу, 16 січня, продовжив термін тримання під вартою усім 24-ом українським полоненим морякам до 24 та 26 квітня.

 

Раніше Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова заявила про погіршення стану здоров'я шести українських військовополонених у Росії - Володимира Терещенка, В’ячеслава Зінченка, Віктора Беспальченка, Андрія Ейдера, Андрія Артеменка і Василя Сороки. 

 

27 січня стало відомо, що трьох незаконно заарештованих в Росії поранених українських моряків перевели з «Матросской тишины» до СІЗО «Лефортово». 

 

Як повідомлялося, 25 листопада 2018 року прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

 

27-28 листопада в окупованому Криму заарештували всіх 24 українських моряків. Київський районний "суд" окупованого Сімферополя заарештував Володимира Варемеза, Сергія Цибізова, Андрія Оприска, Віктора Беспальченка, Володимира Терещенка, Романа Мокряка, Михайла Власюка, Сергія Попова, Юрія Будзила, Владислава Костишина, Богдана Головаша, Сергія Чуліба, Андрія Драча, Володимира Лісового, Андрія Шевченка, В'ячеслава Зінченка, Юрія Без'язичного, Євгена Семідоцького, Богдана Небилицю, Олега Мельничука та Дениса Гриценка. Своєю чергою, у Керчі також до 25 січня 2019 року були заарештовані поранені Андрій Артеменко, Андрій Ейдер і Василь Сорока.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.