НОВИНИ

Кандидатури політв'язнів Сущенка та Семени подали на премію ЮНЕСКО зі свободи слова

Відповідне рішення прийняли Міністерство інформаційної політики та Міністерство закордонних справ.

Міністерство інформаційної політики та Міністерство закордонних справ запропонували кандидатури незаконно засуджених Російською Федерацією українських журналістів Романа Сущенка та Миколи Семени на премію ЮНЕСКО/Гільєрмо Кано. Про це у четвер, 7 лютого, перший заступник міністра інформаційної політики Еміне Джапарова повідомила під час презентації англомовної версії книги Семени «Кримський репортаж». 

 

"Разом з Міністерством закордонних справ ми подали кандидатури Миколи Семени та Романа Сущенка на премію ЮНЕСКО зі свободи слова. Це премія Гільєрмо Кано", - сказала Джапарова.

 

За її словами, кожна країна може подати не більше трьох кандидатів на цю премію, а для України нині є надзвичайно важливим, аби Сущенко та Семена були відзначені цієї нагородою.

 

"Ми не знаємо, чи вони отримають цю нагороду, але навіть номінації цих журналістів - це така ознака нашої підтримки цих людей, які сьогодні перебувають у неволі", - сказала перший заступник міністра.

 

Нагадаємо, 22 вересня 2017 року так званий Залізничний районний суд Сімферополя засудив кримського журналіста Миколу Семену до двох з половиною років позбавлення волі умовно з випробувальним терміном на три роки і забороною займатися публічною діяльністю. Прокуратура просила для журналіста Семени три роки позбавлення волі умовно. Однак 18 грудня в окупованому Криму підконтрольний Москві Верховний суд ухвалив рішення частково пом'якшив вирок кримському журналісту Миколі Семені. Так, суд пом'якшив вирок Семені в частині додаткового покарання. Йдеться про заборону займатися публічною діяльністю на два роки, а не три, як було раніше.

 

У грудні слідчий в анексованому Криму висунув Семені звинувачення в остаточній редакції в кримінальному злочині, передбаченому частиною 2 статті 280.1. Кримінального кодексу Росії «публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації». Кримінальна справа складалася з шести томів. На допиті ФСБ Микола Семена заявив, що у своїх матеріалах реалізовував право на «вільне висловлення думки».

 

Своєю чергою, 4 червня 2018 року у Москві суд оголосив вирок незаконно затриманому в Росії українському журналісту Роману Сущенку - він отримав 12 років позбавлення волі у колонії суворого режиму.  12 вересня Верховний суд Росії визнав законним рішення Московського міського суду про 12 років ув'язнення для Сущенка. Своєю чергою, журналіст заявив, що розраховує на обмін та пообіцяв родині що обов’язково повернеться. 

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.