НОВИНИ

Супрун пояснила, які повноваження їй заборонив виконувати суд

Крім того, Супрун нагадала, що наступного тижня відбудуться два важливі засідання суду.

Виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун повідомила, які повноваження їй заборонив виконувати суд, зокрема – приймати рішення щодо розподілу бюджетних коштів та погоджувати та подавати на розгляд Кабінету міністрів законопроекти. Про це вона заявила в четвер, 7 лютого.

 

"Дуже багато уваги, зокрема з боку деяких народних депутатів, привернуло питання — чи можуть заступники міністра підписувати важливі накази для роботи Міністерства. Щоб остаточно прояснити ситуацію, публікую роз’яснення юристів щодо порядку виконання обов’язків в. о. міністра охорони здоров’я України. Отже, суд заборонив мені, як першому заступнику міністра охорони здоров’я України, "вчиняти будь-які дії, спрямовані на реалізацію повноважень міністра" включно з уповноваженням заступників підписувати документи замість мене", – наголосила вона.

 

Так, Супрун зазначила, що її заборонили погоджувати та подавати на розгляд уряду проекти законів, актів президента та Кабінету міністрів; видавати обов'язкові до виконання центральними органами виконавчої влади накази та доручення з питань, що належать до сфери діяльності таких органів; представляти МОЗ у публічно-правових відносинах з іншими органами, підприємствами, установами та організаціями в Україні та за її межами; приймати рішення щодо розподілу бюджетних коштів;  давати обов'язкові для виконання державними службовцями та працівниками апарату МОЗ доручення; підписувати накази МОЗ та інші нормативно-правові акти розроблені відомством, у тому числі погоджувати акти інших центральних органів виконавчої влади;

 

"Це зокрема підписання життєво важливих наказів щодо розмитнення та розподіл ліків або ж направлення людей на лікування за кордоном. Тому зараз увага та робота уряду і нашої команди сконцентрована на тому, щоб якомога швидше виправити ситуацію та не ставити під загрозу життя пацієнтів", – наголосила вона.

 

Крім того, Супрун додала, що наступного тижня відбудуться два важливі засідання суду. За її словами, вони будуть відкритими.

 

Як повідомлялося, 5 лютого Міністерство юстиції України подало клопотання про скасування заходів забезпечення позову в справі щодо виконання обов'язків міністра охорони здоров’я Уляною Супрун.

 

Нагадаємо, 5 лютого стало відомо, що Окружний адміністративний суд Києва заборонив Уляні Супрун вчиняти дії, спрямовані на реалізацію повноважень міністра охорони здоров'я.

 

У суді повідомили, що заборонили Супрун виконувати обов'язки глави МОЗ через нібито наявністю ознак протиправності в тимчасовому виконанні повноважень глави МОЗ у строк, що перевищує один місяць з моменту наділення особи відповідними повноваженнями (27 липня 2016 року). У суді підкреслили, що поза межами зазначеного терміну Супрун може виконувати виключно ті повноваження глави відомства, які були їй надані міністром охорони здоров’я.

 

Водночас президент України Петро Порошенко 5 грудня наголосив, що в.о. міністра охорони здоров'я відсторонена Уляна Супрун є громадянкою України і нагадує, що громадянство їй було надано згідно з його указом.

 

Міністр юстиції України Павло Петренко запевнив, що рішення адмінсуду щодо усунення від посади Супрун буде терміново оскаржене.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.