НОВИНИ

Безпілотник ОБСЄ зафіксував танки, самохідні і буксирувані гаубиці бойовиків на Луганщині

Російські окупаційні війська продовжують розміщувати озброєння з порушенням лінії відведення.

Співробітники Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ зафіксували ворожі танки самохідні і буксировані гаубиці на тимчасово окупованій території Луганської області, розміщені з порушенням лінії відведення важкого озброєння. Про це у четвер, 7 лютого, повідомив прес-центр штабу ООС у Facebook, посилаючись на дані української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК).

 

Так, 4 лютого безпілотник Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в чергове в непідконтрольному владі України районі на заході від Луганська зафіксував чотири танки (Т-72), розміщені в облаштованих та замаскованих позиціях поблизу селища Новоселівка.

 

Крім того, спостерігачі виявили свіжі сліди на землі поряд із місцем розміщення техніки (що свідчить про те, що танки нещодавно пересувалися). Так, про подібні порушення було зазначено у щоденному звіті від 06 грудня 2018 року.

 

Наступного дня команда Місії зафіксувала дві самохідні гаубиці (2С1 «Гвоздика», 122 мм) і чотири буксирувані гаубиці (Д-30 «Жаба», 122 мм) біля селища Біле (на захід від Луганська).

 

Також 4 лютого за межами виділених місць зберігання озброєння в непідконтрольних владі України районі також на захід від Луганська за доступними СММ даними повітряного спостереження було виявлено чотири танки (Т-72) у полі поблизу Калинове-Борщувате. До речі, про подібні порушення було зазначено у щоденному звіті від 19 січня 2019 року.

 

Як повідомляли, троє озброєних представників російських окупаційних військ на контрольно-перепускному пункті поблизу села Верхньошироківське Донецької області не пропустили патруль Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, аргументуючи це «наказами своїх командирів».

 

 

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.