НОВИНИ

Рада звернулася до ПА НАТО щодо вступу України в Альянс

Відповідне рішення підтримали 243 народних депутати.

Верховна Рада в четвер, 7 лютого, підтримала за основу та в цілому проект постанови про звернення до Парламентської Асамблеї НАТО щодо набуття Україною членства в Альянсі. Про це повідомив кореспондент Тижня з зали парламенту. 

 

Відповідне рішення підтримали 243 народних депутати.

 

"Метою запропонованих законопроектом змін є закріплення цивілізаційного вибору, європейської ідентичності Українського народу та незворотності стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Організації Північноатлантичного договору", – йдеться в пояснювальній записці.

 

Автор постанови наголошує на необхідності звернення до інституцій НАТО для реалізації цілеспрямованого прагматичного курсу України на набуття повноправного членства в Альянсі.

 

Як повідомлялося, 7 лютого, Верховна Рада ухвалила законопроект про внесення змін до Конституції України щодо інтеграції України в Європейський союз та НАТО. Своєю чергою, в Організації Північноатлантичного договору наголосили, що визнає прагнення України приєднатися до Альянсу. 

 

Нагадаємо, 20 вересня Верховна Рада підтримала законопроект про внесення змін до Конституції України щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та НАТО. 20 вересня нардепи відправили на розгляд Конституційний суд України президентський законопроект №9037 про внесення змін до Конституції України щодо незворотності курсу України на європейську та євроатлантичну інтеграцію.

 

27 вересня до Конституційного суду України надійшло конституційне звернення Верховної ради України щодо законопроекту №9037, який передбачає зміни до Конституції щодо закріплення курсу держави на вступ у Євросоюз та НАТО.

 

22 листопада Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект про зміни до Конституції щодо інтеграції України в Європейський союз та НАТО. 

 

26 грудня президент Петро Порошенко повідомив, що наполягатиме на ухваленні Верховною Радою змін до Конституції щодо інтеграції України в Європейський союз та НАТО в лютому 2019 року. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.