НОВИНИ

В окупованому Криму політв'язня Бекірова "підсадили" на інсулін, що може призвести до смерті - донька

Елернора Бекірова вважає, що на прикладі її батька Росія намагається залякати весь кримськотатарський народ.

Під час так званого медичного обстеження в республіканській лікарні імені Семашка в окупованому Криму  інваліда першої групи політв'язня Едема Бекірова "підсадили" на інсулін, хоча за 18 років хвороби він був не інсулінозалежним. Про це в середу, 6 лютого, на прес-конференції в Києві заявила дочка політв'язня Елеонора Бекірова.

 

"Коли його вивезли на обстеження в (лікарні - ред.) Семашка, як пообіцяли, двотижневе, йому добу не могли знайти палату, він був у коридорі за ширмою, з конвоїрами. Наступного дня, після того як його помістили в палату, його вивезли до СІЗО. У нього був високий цукор і вони в лікарні, у відділенні ендокринології, вкололи йому інсулін, хоча 18 років він був не інсулінозалежним. Після уколу в нього упав цукор і на цій підставі лікарі дали висновок, що він не потребує медичної допомоги і його назад відправили до СІЗО", - розповіла Бекірова.

 

Вона заявила, що наразі у батька існує загроза летального результату.

 

"Те, що його підсадили на інсулін, може призвести до летального результату, оскільки інсулін впливає на серце. Крім того, перед тим, як пити якісь ліки, він завжди проходив обстеження. Але зараз у камеру йому дають уже готовий шприц. За їх словами, це інсулін, але ми не знаємо, інсулін це або інші якісь ліки", - повідомила дочка політв'язня.

 

Елеонора Бекірова розповіла, що її батько хворіє вже 18 років, з 2005 року. Спочатку в нього був інсульт спинного мозку, потім ампутація ноги, а в 2018 році йому зробили складну операцію на серці, яка тривала 9 годин, дві доби він перебував на штучному диханні, коли стояло питання між життям і смертю.

 

"...Після цієї складної операції, я думала, що всі випробування закінчилися, але як виявилося - ні. Батько зараз знаходиться в жахливих умовах у маленькій камері спецблоку в антисанітарних умовах. Перший час у нього забрали милиці і протези і він не міг пересуватися. Йому не надають медичну допомогу, хоча необхідно тричі на день робити перев'язку ноги, де відкрита рана. Також йому необхідно щодня приймати 16 таблеток, що підтримують його життя", - розповіла дочка політв'язня.

 

За її словами, за місяць перебування в СІЗО у нього відкрилася ще одна гнійна рана. При цьому медпрацівник побував у його камері лише один раз, "але не для надання допомоги, а просто поговорити".

 

Як вважає Бекірова, на прикладі її батька Росія намагається залякати весь кримськотатарський народ.

 

"Сьогодні перший день народження тата, коли він не з нами. Незважаючи на всі його хвороби, Бог дарував нам можливість бути разом - це була перемога нашої боротьби за його життя. Але сьогодні ми боремося не тільки за його життя, а й за його свободу. На прикладі мого батька вони намагаються залякати весь кримськотатарський народ, щоб люди бачили, що інваліда першої групи з чотирма шунтами в серці тримають у СІЗО в жахливих умовах", - підкреслила дочка політв'язня.

 

Крім того, вважає вона, арешт її батька - це й спосіб тиску на її матір - Гульнару Бекірову, яка є членом Меджлісу кримськотатарського народу й заступником глави адміністрації Генічеська.

 

Нагадаємо, посольство Сполучених Штатів Америки в Україні закликало Російську Федерацію негайно звільнити незаконно заарештованого кримськотатарського активіста Едема Бекірова. 

 

Раніше захист тяжко хворого політв'язня Едема Бекірова отримав "медичний висновок", в якому вказано, що стан здоров'я кримського татарина не є перешкодою для його тримання під вартою. Своєю чергою, стан здоров'я Бекірова різко погіршився 

 

Нагадаємо, 12 грудня працівники ФСБ Росії затримали Бекірова на адміністративному кордоні з Херсонською областю. 13 грудня російський окупаційний «суд» у Сімферополі незаконно арештував активіста на 1 місяць та 30 днів.