НОВИНИ

"Укроборонпром" заявив про готовність до виробництва пожежного танку ГПМ-72 та броньованої машини "Лев"

Зазначається, що ДП "Львівський бронетанковий завод" на 2019 рік підписав контракти з Міноборони України та іноземним замовником майже на мільярд гривень.

Державне підприємство "Львівський бронетанковий завод", що входить до складу концерну "Укроборонпром", готове до виробництва нової броньованої ремонтно-евакуаційної машини БРЕМ "Лев" та пожежного танку ГПМ-72. Про це у середу, 6 лютого, повідомив прес-центр "Укроборонпрому".

 

Зазначається, що перші зразки БРЕМ включені у проект Державного оборонного замовлення на 2019 рік. Водночас, у рамках ДОЗ та інших замовлень, підприємство отримало завдання з ремонту основних бойових танків та виготовлення інших спеціальних броньованих машин на потребу Збройних Сил України та інших замовників. Це дозволило на 100% завантажити виробничі потужності підприємства, яке забезпечує роботою понад 700 фахівців.

 

 

 

"Підприємством на 2019 рік підписано контрактів на загальну суму 850 млн грн з Міністерством оборони та ще на 100 млн грн з іноземним замовником. Тобто майже на мільярд гривень ми отримали живі контракти, за якими ми вже працюємо. Загалом мова йде про понад 70 одиниць бронетехніки у 2019 році", – повідомив директор "Львівського бронетанкового заводу" Віктор Андрощук.

 

Це стало можливим завдяки освоєнню виробництва, модернізації та ремонту нових зразків бронетехніки, зокрема, концентрації зусиль щодо освоєння ремонту та виготовлення спеціальних машин БРЕМ, БТС, ГПМ та освоєнню ремонту основного бойового танку Збройних Сил України Т-64.

 

 

В "Укроборонпромі" зазначають, що БРЕМ, що створена на базі Т-72, призначена для евакуації та буксирування несправної, пошкодженої гусеничної та колісної військової техніки в умовах бойових дій. БРЕМ "Лев" може евакуйовувати вантажі з масою до 100 т., а вантажопідйомність кранової установки становить 12 т. Оснащення машини також дозволяє проводити зварювальні роботи та різку металу у польових умовах та перевозити до 1,5 т. вантажів на зовнішній платформі. Це дає екіпажу "Лева" можливість виконувати повний перелік робіт з поточного та середнього ремонту бронетехніки в польових умовах.   

 

 

Своєю чергою, пожежний танк ГПМ-72, який також був створений за власної ініціативи та власним коштом "Львівського бронетанкового заводу", призначений для проведення аварійно-рятувальних робіт на складах, арсеналах, базах зберігання вибухонебезпечних виробів.

 

ГПМ-72 оснащений пожежною цистерною, місткість якої складає 20 т, сучасним пожежним насосом і лафетом, за допомогою яких можливо гасити пожежу на відстані до 100 метрів. Машина має підвищену прохідність та захист екіпажу від ураження різними типами боєприпасів та вогню. Для цього рятувальники захищені 30-мм бронею, у кабіні встановлена фільтровентиляційна установка, також реалізовано облив кабіни корпусу для зниження її температури.

 

Як повідомляли, ДК "Укроборонпром" оприлюднив топ-5 розробок 2018 року. Зокрема, йдеться про проекти "Вільха" та "Нептун", до створення яких залучено десятки підприємств оборонно-промислового комплексу.