НОВИНИ

"Літакцент року - 2018". У Києві нагородили переможців літературної премії

Водночас було вручено антипремію "Золота булька" за найгіршу українську книгу року.

У вівторок, 5 лютого, у київській Книгарні «Є» відбулась церемонія нагородження переможців літературного рейтингу "ЛітАкцент року". Про це кореспонденту Тижня повідомили у прес-службі "ЛітАкценту".

 

Найкращі українські книжки 2018-го обирали в  п’яти номінаціях: «Поезія», «Проза», «Поезія і проза для дітей», «Есеїстика й художній репортаж», «Літературознавство».

 

Так, у номінації «Поезія» перемогли дві книжки: «Зимовий король» Остапа Сливинського, і «Бунар» Катерини Калитко. Нагороду за прозовий текст здобула Світлана Тараторіна за роман «Лазарус». У номінації «Поезія і проза для дітей» журі віддало відзнаку «Щоденнику Лоли» Ольги Купріян. За номінацію «Есеїстика й художній репортаж» нагороду розділили Олеся Яремчук з художнім репортажем «Наші інші» та Павло Стех з художнім репортажем «Над прірвою в іржі». В номінації «Літературознавство» перемогли також дві книжки: «365. Книжка на кожен день, щоби справляти враження культурної людини» Ганни Улюри і «Повість про Миколу Зерова» Володимира Панченка.

 

Журі цьогорічного конкурсу: номінація «Поезія»: Галета Олена, Гусейнова Олена, Дрозда Андрій; номінація «Проза»: Семків Ростислав, Стріха Ярослава, Трофименко Тетяна; номінація «Поезія і проза для дітей»: Семенченко Марія, Третяк Анна, Чернишенко Володимир; номінація «Есеїстика»: Крапивенко Дмитро, Романцова Богдана, Цимбал Ярина.

 

Також на церемонії було вручено антипремію "Золота булька". Так, найгіршою книжкою 2018 року стала книжка «Сила дівчат» Катерини Бабкіної і Марка Лівіна.

 

Нагадаємо, що «ЛітАкцент року» — щорічна премія літературного інтернет-видання «ЛітАкцент», короткі списки якої шляхом голосування формують критики — автори сайту. Опісля з цими списками працює професійне журі, окреме для кожної номінації.