НОВИНИ

Комітет Європарламенту схвалив резолюцію за вибіркову співпрацю з РФ і подальші санкції

Крім того, йдеться про скасування будівнрицтва "Північного потоку-2".

Комітет у міжнародних справах Європейського парламенту у понеділок схвалив резолюцію, у якій парламентарі закликають до вибіркової взаємодії з Росією, підтримки санкцій проти РФ і скасування будівництва "Північного потоку-2". Про це  повідомила прес-служба Європарламенту.

 

За документ  проголосували 27 членів комітету, 4 виступили проти, ще 15 утрималися.

 

Зокрема, у документі стверджується, що Брюссель повинен співпрацювати з Росією в сферах спільних інтересів, а також необхідно переглянути чинну Угоду про партнерство і співробітництво (PCA).

 

Водночас члени Європарламенту відзначають, що з 2015 року виникли нові напрямки напруженості між ЄС та Росією, включаючи російське втручання в Сирію та втручання в такі країни, як Лівія та Центральноафриканська Республіка, підтримка Росії анти-європейських партій й ультраправих правих рухів, втручання РФ у вибори інших країн і значні порушення прав людини у своїй країні.

 

Крім того, європарламентарі засуджують дії Росії в Азовському морі і її неодноразові порушення територіальних вод і повітряного простору країн Балтійського регіону.

 

У документі підкреслюється, що повне виконання мінських угод і більш широка повага міжнародного права залишаються ключовими передумовами для більш тісної співпраці ЄС з Росією.

 

Між тим, нинішні санкції повинні залишитися в силі, і ЄС повинен бути готовий до подальших дій, особливо за допомогою цілеспрямованих санкцій проти окремих осіб.

 

Разом з тим, члени Європарламенту закликають відповідні країни ЄС припинити всі програми видачі "золотих віз/паспортів" і закликають Єврокомісію і службу зовнішніх дій підготувати пропозицію європейської версії "Закону Магнітського".

 

Хоча члени Європарламенту із закордонних справ більше не хочуть розглядати Росію як стратегічного партнера, вони наголошують, що наразі ЄС є найбільшим торговим партнером Росії і збереже цю позицію у найближчому майбутньому. Однак євродепутати повторюють свій заклик щодо скасування будівництва "Північного потоку-2", оскільки він посилює залежність ЄС від поставок російського газу і загрожує внутрішнього ринку ЄС.

 

Своєю чергою, Європарламент розгляне дану резолюцію на страсбурзькій пленарній сесії у березні.

 

Нагадаємо, 30 січня постійний представник ЄС у Росії Маркус Едерер здійснив офіційний демарш від імені 28 держав-членів ЄС на адресу заступника МЗС Росії Алєксандра Грушка. Брюссель очікує, що Москва забезпечить безперешкодне та вільне проходження через Керченську протоку в Азовське море й назад відповідно до міжнародного права.

 

15-16 січня Лефортовський районний суд Москви продовжив термін тримання під вартою до 24 квітня вісім полоненим українським морякам.

 

25 січня уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що у Росії пообіцяли провести додаткове медобстеження полоненого моряка Сороки. 12 січня вона заявила, що пораненим українським морякам з початку 2019 року не надають ліків у ізоляторі "Матросская тишина".

 

25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

 

27-28 листопада в окупованому Криму заарештували всіх 24 українських моряків. Київський районний "суд" окупованого Сімферополя заарештував Володимира Варемеза, Сергія Цибізова, Андрія Оприска, Віктора Беспальченка, Володимира Терещенка, Романа Мокряка, Михайла Власюка, Сергія Попова, Юрія Будзила, Владислава Костишина, Богдана Головаша, Сергія Чуліба, Андрія Драча, Володимира Лісового, Андрія Шевченка, В'ячеслава Зінченка, Юрія Без'язичного, Євгена Семідоцького, Богдана Небилицю, Олега Мельничука та Дениса Гриценка. Своєю чергою, у Керчі також до 25 січня 2019 року були заарештовані поранені Андрій Артеменко, Андрій Ейдер і Василь Сорока. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.