НОВИНИ

Втрати січня. У зоні ООС загинули двоє українських військових, 26 отримали поранення

Українські захисники загинули 1 і 25 січня, а найбільше поранених за добу - 10 бійців - зафіксовано 16 січня.

Упродовж першого місяця 2019 року на Донбасі загинули двоє українських військових, 26 отримали поранення. Також бойовики поранили працівника Державної служби надзвичайних ситуацій. Про це свідчать щоденні дані зі штабу операції Об'єднаних сил, які зібрав Тиждень.ua.

 

Зазначимо, що українські захисники загинули 1 і 25 січня, а найбільше поранених за добу - 10 бійців - зафіксовано 16 січня.

 

 

1 січня. Незаконні збройні формування три рази відкривали вогонь по позиціях Збройних сил України, зафіксовано один випадок застосування забороненого Мінськими угодами озброєння. Опорні пункти наших військ були обстріляні з мінометів калібру 82 мм в районі селища Гнутове на Маріупольському напрямку та БМП-1, гранатометів різних систем і стрілецької зброї поблизу хутора Вільний та Новотошківського на Луганському напрямку.

 

Унаслідок мінометного обстрілу один український військовий загинув, двоє отримали поранення. Пізніше стало відоме ім'я загиблого - боєць 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади Микола Голубєв.

 


 

3 січня. Російські окупаційні війська тричі порушили режим припинення вогню, при цьому випадків застосування озброєння. Так, окупанти двічі обстріляли опорні пункти сил ООС з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї в районі хутора Вільний на Луганському напрямку та поблизу населеного пункту Зайцеве на Горлівському напрямку.

 

Один військовослужбовець Об'єднаних сил отримав поранення.

 


 

7 січня. Терористи п'ять разів порушили режим припинення вогню. опорні пункти українських військ були обстріляні з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї поблизу селища Станиця Луганська, хутора Вільний, в районі селища Луганське, селища Березове та поблизу населеного пункту Павлопіль.

 

Унаслідок ворожих дій один український військовий отримав поранення.

 


 

11 січня. Окупаційні війська п'ять разів порушили режим припинення вогню. Ворог відкривав вогонь з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів по позиціях українських військових в районі селища Кряківка на Луганському напрямку, поблизу населеного пункту Новомихайлівка на Донецькому напрямку. Із гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї бойовики обстрілювали позиції ОС в районі селищ Водяне, двічі Лебединське, двічі Гнутове на Маріупольському напрямку.

 

У результаті бойових дій двоє українських військових отримали поранення

 


 

13 січня. Російські окупаційні війська 14 разів порушили режим припинення вогню. Так, у смузі дій оперативно-тактичного угрупування "Схід" двічі вівся обстріл з великокаліберних кулеметів, стрілецької зброї по позиціях українських військ в районі населеного пункту Красногорівка, двічі з гранатометів та стрілецької зброї – поблизу міста Авдіївка, тричі з гранатометів та великокаліберних кулеметів – в районі селища Піски, з великокаліберних кулеметів – в районі селища Опитне, з гранатометів та стрілецької зброї – поблизу селища Лебединське, гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї – поблизу селища Гнутове, з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї – поблизу селища Березове.

 

У смузі дії оперативно-тактичного угрупування "Північ" окупанти здійснили обстріли позицій бійців ООС з гранатометів в районі населеного пункту Новгородське, з БМП-2, великокаліберних кулеметів – в районі селища Новотошківське, зі стрілецької зброї – на ділянці розведення сил і засобів сторін неподалік Станиці Луганської.

 

Унаслідок ворожих дій поранення отримав один український військовий

 


 

14 січня. Незаконні збройні формування два рази відкривали вогонь по позиціях Збройних сил України. В смузі дій оперативно-тактичного угрупування "Схід" ворог відкривав вогонь з гранатометів в районі селища Славне, в смузі дій оперативно-тактичного угрупування "Північ" з автоматичних гранатометів поблизу селища Новоолександрівка. Внаслідок злочинних обстрілів російсько-окупаційних військ один військовослужбовець Об'єднаних сил отримав поранення.

 

Цього дня один український військовий отримав поранення. 

 


 

15 січня. Російські окупаційні війська п'ять разів порушили режим припинення вогню. Зокрема, ворог здійснив обстріл з мінометів калібру 120 мм, гранатометів, великокаліберних кулеметів в районі населеного пункту Кримське, з автоматичних гранатометів в районі селища Новоолександрівка. Також терористи двічі відкривали вогонь з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї в районі населеного пункту Славне та з гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї поблизу селища Гнутове.

 

У результаті бойових дій один український військовий отримав поранення.

 


 

16 січня. Окупанти 11 разів порушили режим припинення вогню. Так, у смузі дій оперативно-тактичного угрупування "Північ" ворог відкривав вогонь по позиціях наших військ з ПТРК в районі селища Троїцьке та з автоматичних гранатометів поблизу селища Південне, а також з гранатометів поблизу населеного пункту Кримське.

 

Також в смузі дій оперативно-тактичного угрупування "Схід" злочинці обстріляли позиції українських військових поблизу селища Чермалик з гранатометів, стрілецької зброї, з мінометів калібру 82 мм. – поблизу населеного пункту Новоселівка Друга, з великокаліберних кулеметів – поблизу селища Невельське з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї в районі мста Авдіївка двічі з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї поблизу селища Піски, з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї поблизу міста Мар'їнка, з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї поблизу селища Красногорівка.

 

Унаслідок злочинних обстрілів російсько-окупаційних військ п'ятеро військовослужбовців Об'єднаних сил отримали поранення різного ступеню важкості та п'ятеро – бойові травмування (акубаротравми).

 


 

17 січня. Російські окупаційні війська 13 разів порушили режим припинення вогню. Зокрема, у смузі дій оперативно-тактичного угрупування "Північ" противник обстріляв з протитанкового ракетного комплексу, автоматичних гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї позиції поблизу населеного пункту Південне та з мінометів калібру 82 мм., стрілецької зброї позиції наших військ в районі населеного пункту Кримське.

 

Також у смузі дій оперативно-тактичного угрупування "Схід" злочинці обстріляли позиції українських військових: в районі населеного пункту Піски – п'ять разів з автоматичних гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї, двічі зі стрілецької зброї – в районі населеного пункту Невельське, поблизу селища Водяне – з гранатометів та стрілецької зброї.

 

Крім того, противник вів вогонь по українських захисниках з гранатометів поблизу селища Славне та з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї в районі населеного пункту Красногорівка, а також з гранатометів та великокаліберних кулеметів поблизу селища Опитне.

 

Унаслідок ворожих дій поранення отримав один український військовий.

 


 

20 січня. На Донбасі бойовики 16 разів порушили режим припинення вогню. Зокрема, у смузі дій оперативно-тактичного угруповання "Схід" обстріли позицій бійців ООС велися: чотири рази – з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї поблизу селища Павлопіль; двічі з гранатометів, великокаліберних кулеметів, стрілецької зброї – в районі населеного пункту Гнутове; з ПТРК, гранатометів – поблизу селища Кам'янка. двічі з мінометів калібру 82 мм. та гранатометів – в районі населеного пункту Піски; з мінометів калібру 82 мм. – поблизу селища Водяне; з гранатометів різних систем – поблизу населених пунктів Широкине та Красногорівка; з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї – поблизу населеного пункту Новомихайлівка.

 

У смузі дій оперативно-тактичного угруповання "Північ" противник обстріляв українських військових: з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів – поблизу хутора Вільний та двічі з гранатометів різних систем – в районі селища Кримське.

 

Цього дня один український військовий отримав поранення.

 


 

22 січня. Російські окупаційні війська чотири рази порушили режим припинення вогню, у наслідок чого отримав поранення один представник ДСНС України зі складу Об'єднаних сил.

 


 

25 січня. Терористи вісім разів порушили режим припинення вогню. Так, на Луганському напрямку у районі населеного пункту Катеринівка російсько-окупаційні війська підступно обстріляли з ПТРК автомобіль українських захисників.

 

Унаслідок цього один військовослужбовець загинув, четверо отримали поранення.

 


 

31 січня. Бойовики шість разів порушили режим припинення вогню на Донбасі. У смузі дій оперативно-тактичного угруповання "Схід" обстріли позицій наших захисників велися: двічі з мінометів калібру 82 мм., БМП-2, великокаліберних кулеметів та гранатометів – в районі селища Піски», - йдеться в повідомленні.

 

Також, у смузі дій оперативно-тактичного угруповання "Північ" противник обстріляв наші позиції: з мінометів калібру 82 мм. та гранатометів – в районі населеного пункту Кряківка; з автоматичних гранатометів та великокаліберних кулеметів – в районі селища Кримське; з гранатометів різних систем та стрілецької зброї – в районі Хутора Вільний; з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї – в районі Станиці Луганської.

 

У результаті бойових дій один військовослужбовець Об'єднаних сил отримав поранення

 


 

Нагадаємо, за даними Міністерства оборони, у 2018 році на Донбасі в ході бойових дій загинули 119 українських військових, 805 бійців отримали поранення.