НОВИНИ

Die Welt: У теперішній патовій ситуації у Венесуелі можливі три сценарії

Найбрутальніший із них — криваве придушення протестів, арешт Гуайдо й остаточний кінець опозиції.

У теперішній патовій ситуації у Венесуелі можливі три сценарії: Ніколас Мадуро вдається до силового рішення за підтримки лояльних військових, обидві сторони домовляються про національний діалог або протести в Каракасі поширюються на інші країни й починається латиноамериканська весна. Про це йдеться в матеріалі Die Welt.

 

Зазначається, що найбрутальніший сценарій — криваве придушення протестів, арешт Хуана Гуайдо й остаточний кінець опозиції.

 

Щодо дипломатичного рішення, то для того, щоб два президенти домовиться про уряд національної єдності й сіли за стіл, потрібен посередник, якого приймуть обидві сторони. Ним, ймовірно, могла б стати колишня президентка Чилі, хоча в опозиції є сили, які вважають ліву Мішель Бачелет упередженою.

 

Третій варіант – латиноамериканська весна. Дуже уважно за Венесуелою стежать Куба та Нікарагуа. Ліві правителі Міґель Діаз-Канель і Даніель Ортеґа нічого так не бояться, як повалення соціалістичного уряду в Каракасі, адже це може призвести до посилення опозиції у цих країнах. А кубинська та нікарагуанська опозиції вже стали на бік Ґуайдо й сподіваються на його символічну перемогу.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»