НОВИНИ

У Венесуелі Гуайдо проводив таємні зустрічі з військовими

Лідер опозиції запропонував амністію всім тим, хто буде визнаний невинним в злочинах проти людяності.

У Венесуелі лідер опозиції Хуан Гуайдо, який нещодавно проголосив себе тимчасовим президентом країни, повідомив про проведення таємних зустрічей з представниками армії та сил безпеки. Про це йдеться у статті для американського видання The New York Times.

 

Зокерма, він відзначив, що він і його прихильники визначили три стратегічні пункти в "дорожній карті" на шляху до демократії у Венесуелі - "кінець узурпації, перехідний уряд і вільні вибори".

 

"Перехід потребує підтримки з боку ключових військових контингентів. У нас були таємні зустрічі з представниками збройних сил і сил безпеки. Ми запропонували амністію всім тим, хто буде визнаний невинним в злочинах проти людяності", - зауважив Гуайдо.

 

Крім того, він підкреслив, що "припинення військової підтримки Мадуро має вирішальне значення для забезпечення зміни уряду, і більшість військовослужбовців згодні з тим, що поточні страждання країни нестерпні".

 

Нагадаємо, 29 січня Верховний суд Венесуели ухвалив рішення про замороження банківських рахунків та введення заборони на виїзд із республіки Гуайдо.

 

28 січня адміністрація США вирішила ввести санкції проти венесуельського державного нафтового концерну PdVSA.

 

Також військовий аташе Венесуели у Вашингтоні полковник Хосе Луїс Сілва у суботу, 26 січня, заявив про визнання Хуана Гуайдо легітимним президентом країни.

 

Раніше ЄС  закликав якомога швидше провести дострокові вибори у Венесуелі, в іншому випадку має намір визнати лідера опозиції в якості керівника країни.

 

Як повідомляли, 23 січня Гуайдо оголосив себе виконувачем обов'язків президента країни.  Зокрема, це відбулося у столиці країни Каракасі під час акції протесту проти чинного президента Ніколаса Мадуро.

 

Зокрема, масові акції протесту в країні почалися після того, як 21 січня в Каракасі група військових захотіла усунути від влади чинного президента Ніколаса Мадуро та закликала громадян  приєднатися до демонстрацій. Однак урядові війська придушили протест.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.