НОВИНИ

Сайдік заявив про безальтернативність мінських угод

Дипломат зазначив, що забезпечення безпеки та гідних умов життя для населення в зоні конфлікту є одним з головних пріоритетів діяльності ТКГ.

Спецпредставник ОБСЄ в тристоронній контактній групі по врегулюванню ситуації на Донбасі Мартін Сайдік за підсумками переговорів підкреслив свою відданість мінським угодам. Про це у середу, 30 січня, повідомляє білоруське видання "БЕЛТА".

 

"Спираючись на свій більш ніж трирічний досвід роботи, хочу ще раз підкреслити мою повну прихильність мінським угодам та особисту переконаність у їх необхідності і безальтернативності для мирного вирішення конфлікту на сході України", - сказав Сайдік.

 

За його словами, загальне завдання координаторів робочих груп і всіх учасників мінського процесу - зробити все необхідне для їх повної імплементації.

 

"Поліпшення умов перетину лінії зіткнення, обмін утримуваними особами, забезпечення збереження життєво важливої цивільної інфраструктури стали сьогодні предметом обговорення ТКГ та її робочих груп", - сказав Сайдік.

 

Так, економічна робоча група обговорювала, зокрема, актуальні питання водопостачання, включаючи підготовку до проведення аудиту компанії "Вода Донбасу". Як зазначив Сайдік, можлива тривалість аудиту - один рік.

 

Серед іншого опрацьовувалися питання виплати пенсій жителям ОРДО і ОРЛО. Спецпредставник підкреслив, що сьогодні було перше засідання економічної підгрупи під керівництвом нового координатора - колишнього посла Німеччини в РФ Ульріха Бранденбурга.

 

У робочій групі з безпеки основною стала дискусія про загальний стан безпеки в зоні конфлікту та дотримання режиму припинення вогню. Гуманітарна підгрупа приділила увагу питанням обміну утримуваними особами. Політична підгрупа продовжила дискусію щодо імплементації формули Штайнмайера, амністії і модальностей місцевих виборів в ОРЛО і ОРДО.

 

Як повідомляли, у Мінську в середу, 30 січня, почалося засідання Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з урегулювання ситуації на сході України. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.