НОВИНИ

Посли країн НАТО затвердили протокол щодо приєднання Македонії

Зазначається, що протокол буде направлено до парламентів країн-членів, які мають ратифікувати документ.

Посли держав-членів Північноатлантичного альянсу затвердили офіційний додаток протоколу про приєднання Македонії. Про це повідомляє Euractiv з посиланням на джерела.

 

Зазначається, що 29 постійних представників НАТО наразі чекають на дозвіл своїх країн підписати протокол.

 

Так, після підписання протокол буде направлено до парламентів країн-членів, які мають ратифікувати документ.

 

Зокрема, речник НАТО заявив, що дата підписання протоколу про вступ Македонії буде визначена "у найближчі дні".

 

Нагадаємо, парламент Греції у п'ятницю, 25 січня, схвалив історичну угоду з Македонією про перейменування цієї країни в Республіку Північна Македонія.

 

Як повідомлялося, у січні 2018 Греція і Македонія за посередництва ООН відновили переговори заради врегулювання суперечки щодо назви Македонії. Греція вважає, що Македонія "вкрала" назву в одної з північних грецьких провінцій, і через це блокує діалог щодо вступу країни до НАТО і ЄС.

 

Суперечка триває з 1991 року — часу здобуття незалежності Македонією, яка до 1991 року носила назву Соціалістична республіка Македонія, що не викликало спротиву з боку Греції. Після 1991 року Греція вважає, що назва держави є узурпацією назви її історичної провінції. 

 

30 вересня 2018 року у Македонії відбувся референдум стосовно зміни назви країни, для голосування прийшли близько 36,84% виборців, з яких – 91,33% підтримали ідею перейменування. Спершу у Македонії запропонували чотири варіанти назви країни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.