НОВИНИ

МЗС запевняє, що чеські дипломати шпигували ще до скандалу з Данилишиним

Міністерство закордонних справ заперечує наявність зв'язку між оголошенням персонами нон ґрата 2 співробітників військового аташату Чехії і наданням раніше цією країною політичного притулку колишньому міністрові економіки Богданові Данилишину. Про це сказав директор департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин.

"Ніякого зв'язку не існує. Оголошення дипломатів персонами нон ґрата є конкретною відповіддю на їх підривну діяльність для національної безпеки України. І Данилишин тут не має ніякого відношення", - сказав він.

Зі слів Волошина, ці чеські дипломати почали таку діяльність ще в 2005 році, коли Данилишин ще працював викладачем в університеті, тобто задовго до того, як він став міністром економіки.

"Ми не хочемо політизувати ситуацію навколо екс-міністра, оскільки він для нас ніколи не був показником нашої офіційної позиції стосовно Чехії", - додав він.

Крім того, Волошин підкреслив, що МЗС не розглядає шпигунську діяльність чеських дипломатів як фактор, що погіршує двосторонні стосунки України і Чехії, які, як він вважає, і надалі будуть дружніми.

13 травня деякі іноземні ЗМІ поширили інформацію про можливий зв'язок між оголошенням персонами нон ґрата 2 чеських дипломатів і наданням Чехією політпритулку Данилишину.

Зокрема, зі слів міністра закордонних справ Чехії Карела Шварценберга, в цій ситуації йдеться не про шпигунство, а про своєрідний крок України у відповідь на надання політпритулку Данилишину.

Нагадаємо, 13 травня Україна оголосила персонами нон ґрата 2 співробітників військового аташату Чехії в Києві.

Зі слів начальника прес-служби Служби безпеки України Марини Остапенко, вони, використовуючи свій недоторканний статус, намагалися отримати інформацію від своїх інформаторів про співробітництво України з іноземними партнерами у військовій сфері, а також про новітні військові розробки.

Чехія заявила, що це помста України за наданий 13 січня Данилишину притулок.