НОВИНИ

Армії Німеччини бракує персоналу і обладнання - звіт

Менше 50% танків, кораблів і літаків Бундесверу були доступні одночасно для навчальних або оперативних цілей.

Збройні сили Німеччини досі недостатньо оснащені, не має достатньої кількості персоналу і є надмірно бюрократичними. Про це йдеться у звіті німецького парламенту, передає Deutsche Welle.

 

Найбільшою проблемою, на яку скаржилися військовослужбовці Бундесверу, була відсутність обладнання, незважаючи на неодноразові обіцянки уряду, починаючи з саміту НАТО 2014 року, змінити ситуацію.

 

Це особливо стосується важкої техніки. Зокрема, менше 50% танків, кораблів і літаків Бундесверу були доступні одночасно для навчальних або оперативних цілей. 

 

"Запасні частини як і раніше відсутні; технічне обслуговування в промисловості затягується; страждають програми навчання. Абсолютно необхідно прискорення закупівель", - заявив автор звіту, військовий комісар Бундестагу Ганс-Пітер Бартельс.

 

Так, німецьким солдатам іноді доводиться покладатися на цивільні вертольоти, щоб переміщатися по Афганістану, а життєво важливе обладнання, таке як бронежилети, необхідно позичати.

 

Наголошується, що проблема не обов'язково полягає в нестачі грошей, адже оборонний бюджет ФРН збільшився на 5 мільярдів  євро до 43,2 мільярдів євро цього року. "Бундесвер став бюрократичним монстром. Занадто багато роботи робиться двічі. Надто багато робочого часу витрачається на бідні структури.", - йдеться у документі.

 

У щорічному дослідженні також зафіксовано зростання повідомлень про сексуальні домагання і випадки правого екстремізму серед солдатів.

 

Ще однією важливою проблемою для Міноборони ФРН є стагнація призову на військову службу, яка почалася після того, як в 2011 році країна скасувалав обов'язкову військову службу.

 

Незважаючи на те, що бундесвер загалом розширюється (звіт показав, що чистий приріст становить 4000 професійних військових), більшість з них з'явилися шляхом продовження існуючих контрактів. Іншими словами, німецькі військові старіють.

 

Водночас уряд обіцяв 198 500 активних активних до 2025 року у порівнянні з нинішніми 181 000, але число новобранців скоротилося з 23 000 у 2017 році до 20 000 минулого року.

 

У доповіді також детально розповідається про брак ключових фахівців, дефіцит кваліфікованої робочої сили, що відображається на ринку праці в країні. 

 

Нагадаємо, 23 січня Німеччина оголосила, що призупиняє участь у морській місії Європейського Союзу "Софія", яка спрямована на боротьбу з контрабандою людей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.