НОВИНИ

Спецслужби РФ намагались завербувати двох українських офіцерів - СБУ

У відомстві наголошують, що військовослужбовці ЗСУ не вчинили протиправних дій на шкоду інтересам держави.

Оперативники Служби безпеки України встановили, що російські спецслужби намагалися завербувати двох військовослужбовців Збройних сил, які мали доступ до секретних даних, під час їхнього перебування в особистих цілях на тимчасово окупованих територіях Донбасу та відвідування дипустанов РФ в Україні. Про це у вівторок, 29 січня, повідомила прес-служба СБУ.

 

Зазначається, що спецслужби РФ для вербування українських військових вживали психологічний та фізичний тиск, погрожували життю та здоров’ю військовослужбовців та членам їх родин.

 

"Обидва офіцери не вчинили протиправних дій на шкоду інтересам держави", - наголосили у відомстві.

 

"СБУ вкотре застерігає громадян України уникати поїздок до Російської Федерації, на тимчасово окуповані території Донецької, Луганської областей та Автономної Республіки Крим", - додали в українській спецслужбі.

 

 

 

Одних із військовослужбовців розповів, що після відвідин консульської служби росії в Україні, йому спочатку подзвонив представник дипустанови з пропозицію допомогти йому вирішити його питання ,а пізніше у Вайбері надходили повідомлення "вербувального характеру". ВІйськовий зазначив, що не повідомляв про це своє командування, але жодних протиправних дій не вчиняв.

 

За словами іншого військовослужбовця, він систематично відвідував окупований Крим, де відвідував родичів, і під час чергового візиту його затримали представники ФСБ та відвезли до райвідділу, де ставили питання щодо його посадових обов'язків, особового складу. Він додав, що його примушували до конфіденційного співробітництва, пропонуючи гроші з певну секретну інформацію, а у разі відмови грозилися завдати шкоди рідним. Чоловік наголосив, що відмовився від подібної пропозиції.

 

Як повідомляли, співробітники СБУ блокували механізм втручання російських спецслужб у виборчі процеси в Украіні через соцмережі. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.