НОВИНИ

Любомир Шавалюк: За чотири роки в Україні відкрили 207 нових заводів

Більшість із них — це проекти іноземних інвесторів.

За останні чотири роки в Україні було відкрито 207 нових заводів, більшість з яких — це проекти іноземних інвесторів. Про це пише економічний експерт Тижня Любомир Шавалюк.

 

«Заводи невеликі — на кілька сотень працівників. Разом вони створили кілька десятків тисяч робочих місць, що менше як 1% зайнятих в Україні. Тому поки що їхній внесок у зростання ВВП України невеликий. Але на сьогодні важливо інше: нашу країну вже тепер розглядають як потенційно повноправну складову європейського ринку, тому намагаються встигнути скористатися з низьких зарплат і розмістити тут виробництво, яке окупиться за лічені роки», — йдеться в матеріалі.

 

Шавалюк зазначає, що тільки-но ця тенденція стане масовою, високі темпи розвитку українській економіці гарантовані. Але головне, що це буде якісне зростання з ефективними робочими місцями. До того ж що більше виробництв іноземних компаній буде на українській території, то більше європейські та інші розвинені країни будуть зацікавлені в безпеці України. Тож таке партнерство виграшне для країни з усіх боків.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.