НОВИНИ

ЄС не збирається змінювати світовий порядок на заклики РФ - глава Міноборони ФРН

Урсула фон дер Ляйєн заявила, що інтерес ЄС полягає у тому, щоб переконати Москву поважати суверенітет інших країн.

Міністр оборони Німеччини Урсула фон дер Ляйєн заявила, що заклики Росії встановити новий світовий порядок не знайдуть відгуку в Європи. Про це повідомляє "Укрінформ".

 

Зазначається, що дана заява прозвучала під час Всесвітнього економічного форумі у Давосі.

 

За її словами, інтерес європейської спільноти та Берліну полягає у тому, щоб переконати Москву грати за правилами, зокрема, поважати суверенітет інших країн.

 

"Кремль часом говорить про необхідність встановити новий порядок та правила. Ні, у нас вже є порядок, і він хороший… Росія не поважає слабкість. Не треба впадати в оману і намагатися бути милими. Ми повинні нарощувати власну силу, показувати стійкість в питаннях цінностей, в іншому випадку Росія ніколи-ніколи не буде вас поважати", - наголосила вона.

 

Водночас міністр пропонує бути терплячими, вибудовуючи власну силу, але також виявляти "достатню повагу".

 

Крім того, Ляйєн відзначила, що анексія Криму, гібридна війна проти України стали спочатку "справжнім шоком", адже до цього існувала ілюзія з приводу можливості будівництва великого європейського дому. Після 2014 року, за її словами, довелося адаптуватися до реальності.

 

Також міністр оборони ФРН підкреслила, що німецький канцлер Ангела Меркель і президент РФ Владімір Путін знають один одного 15 років, при чому "дуже добре", спілкуються без перекладача, а останнім часом говорять ледь не щотижня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.