НОВИНИ

Судна, які зайнялися в Чорному морі, незаконно постачали газ до Сирії - Кабмін

За наявною інформацією, танкери Venice та Maestro залучались до поставок газу, видобутого як з українського шельфу, так і з інших країн.

Газові танкери Venice та Maestro , які загорілися поблизу Керченської протоки ввечері 21 січня, були задіяні до незаконних поставок газу в Сирію. Про це повідомляє Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.

 

«За даними Офісу з питань контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC), судна Venice та Maestro задіяні до незаконних поставок газу в Сирію, починаючи з 2016 року», - йдеться в повідомленні.

 

Також повідомляється, що аварія сталася під час перевантаження між суднами на морі методом «ship toship transfers» в районі Керченської протоки.

 

Так, за даними міжнародних моніторингових систем газовий танкер Venice (Candy) вийшов із російського порту «Темрюк» 20 січня, однак на момент аварії на судні не працювала система AIS (Automatic Identification System). Те ж саме спостерігалося і на танкері «Maestro» - остання інформація про судно зафіксована AIS 9 січня 2019 року.

 

«Такі дії іноземних компаній, причетних до морських перевезень, спрямовані на уникнення відповідальності з боку українського законодавства, а також намагання не потрапити до списку компаній-порушників, до яких можуть застосовуватись міжнародно-правові санкції», - йдеться в повідомленні.

 

У міністерстві зауважили, що  система AIS надає можливість не тільки вчасно реагувати на аварії суден та надавати допомогу потерпілим, але й відслідковувати порушення руху суден і незаконного перетину кордонів.

 

Зазначається, що поки важко встановити походження газу, який перевозився, однак, за наявною інформацією, судна Venice та Maestro залучались до поставок газу, видобутого як з українського шельфу, так і з інших країн.

 

Вказані судна раніше заходили до закритих портів тимчасово окупованого Криму та є порушниками режиму тимчасово окупованих територій.

 

Нагадаємо, у районі Керченської протоки ввечері 21 січня чотирнадцять людей загинули, після того, як пожежа охопила два судна Maestro  та Venice.