НОВИНИ

Олег Шамшур: На момент окупації Криму в попередньому переліку для долучення до світової спадщини перебували вісім об’єктів

Якби вони були додані до переліку об’єктів всесвітньої спадщини, то ЮНЕСКО було б зобов’язане їх захищати.

На момент окупації Росією Криму, крім Херсонеса, ще сім об’єктів культури на півострові перебували в попередньому переліку для долучення до світової спадщини. Про це в інтерв’ю Тижню розповів надзвичайний і Повноважний Посол України у Франції та постійний представник у ЮНЕСКО Олег Шамшур.

 

«Там є і Бахчисарай, і Судак... Тобто якби вони були додані до переліку об’єктів всесвітньої спадщини, то ЮНЕСКО було б зобов’язане їх захищати. Незважаючи на ці труднощі, ми постійно привертаємо увагу не лише до Херсонеса, а до всіх випадків завдання шкоди об’єктам нашої культурної спадщини. Це і Ханський палац, і Судак, і інші об’єкти», — повідомив він.

 

За його словами, їхня доля ще гірша, ніж у Херсонеса, що формально захищений конвенцією. Вони опинилися в сірій зоні, і єдиний контроль за ситуацією — це сигнали активістів із Криму та активна дипломатична робота в Києві і у ЮНЕСКО.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.