НОВИНИ

Рада підтримала законопроект про перехід громад до ПЦУ

Відповідне рішення підтримали 229 народних депутатів.

Верховна Рада в четвер, 17 січня, підтримала за основу та в цілому законопроект щодо переходу церковних громад до Православної церкви України. Відповідне рішення підтримали 229 народних депутатів.

 

Парламентарі проголосували відповідний документ з другої спроби. 

 

"Законопроектом пропонується <…> передбачити механізми, які встановлюватимуть, у який саме спосіб релігійна організація може змінити свою підлеглість діючим в Україні та за її межами релігійним центрам (управлінням)", – йдеться в поданні.

 

Так, у законопроекті наголошується, що релігійна організація, яка вирішила змінити  підлеглість, повідомляє про відповідне рішення центральний орган виконавчої влади (що реалізує державну політику в сфері релігії) або обласні, Київську та Севастопольську міські держадміністрації, а в Криму – Раду міністрів АР Крим. Зазначені органи повинні забезпечити оприлюднення цього рішення на своєму офіційному веб-сайті.  

 

Згідно з документом, держава визнає право релігійної громади на її підлеглість у канонічних і організаційних питаннях будь-яким діючим в Україні та за її межами релігійним центрам. А також її вільну зміну цієї підлеглості шляхом реєстрації нової редакції статуту або внесення відповідних змін до статуту релігійної громади.

 

Водночас рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту ухвалюються загальними зборами релігійної громади, воно ухвалюється не менш як двома третинами від кількості членів громади. Таке рішення засвідчується підписами членів відповідної громади.

 

Натомість частина громади, яка незгодна з рішенням про зміну підлеглості, має право утворити нову громаду і укласти договір про порядок користування культовою будівлею і майном з їхнім власником.

 

"Забороняється вчиняти будь-які дії, наслідком яких може стати відчуження майна релігійної організації, зокрема його продаж, обмін, застава, встановлення іпотеки, безоплатна передача у власність та управління інших осіб, до завершення процедури зміни підлеглості у канонічних і організаційних питаннях будь-яким діючим в Україні та за її межами релігійним об’єднанням до завершення процедури зміни такої підлеглості шляхом реєстрації нової редакції статуту (положення)", – зазначається в законопроекті.

 

Цей закон вступає в силу з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Як повідомлялося, 15 січня голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що 17 січня парламент може розглянути законопроект щодо переходу церковних громад до Православної церкви України. 

 

16 січня комітет Верховної Ради з питань культури та духовності рекомендував парламенту прийняти в першому читанні доопрацьований законопроект щодо переходу церковних громад до Православної церкви України.

 

Нагадаємо, патріарх Варфоломій вручив томос Епіфанію 6 січня під час урочистого богослужіння у соборі Святого Георгія у Стамбулі. Варфоломій підписав томос щодо надання автокефалії ПЦУ 5 січня. Текст-оригінал томосу про автокефалію доставили до Вселенського патріарха 4 січня.

 

 9 січня томос про автокефалію Православної Церкви України підписали всі члени Синоду Вселенського патріархату. 

 

15 грудня відбувся Об'єднавчий Собор, на якому предстоятелем Об'єднаної української церкви обрали митрополита Епіфанія. 

 

Речник УПЦ КП Євстратій (Зоря) ввечері 15 грудня повідомив, що офіційна назва нової помісної церкви в Україні згідно Статуту - Православна Церква України, а титул Предстоятеля: Блаженнійший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.