НОВИНИ

У БЮТ пояснили, що Нафтогаз після вчорашніх рішень Ради може стати банкрутом

Народний депутат від БЮТ, прем'єр-міністр опозиційного уряду Сергій Соболєв вважає, що рішення парламенту про списання боргів підприємств паливно-енергетичного комплексу на суму більш ніж 24 млрд гривень перед державним бюджетом може спричинити банкрутство НАК "Нафтогаз України". Про це він сказав на брифінгу.

Соболєв підкреслив, що відповідно до прийнятого Радою закону, борги підприємств ПЕК списуються не тільки перед держбюджетом, але й перед ""Нафтогазом".

"Це фактично доведення до банкрутства НАК "Нафтогазу", якому ці кошти вже ніколи не повернуться", - обурився депутат.

Він зазначив, що прийняте Радою рішення в першу чергу вигідне власникам підприємств ПЕК.

"Це фактично подарунок, який зробили таким особам, як Ахметов, який є власником обленерго, Коломойський, Фірташ, який сам підтвердив, що є власником 75% облгазів в Україні. Тому зрозуміло, для кого роблять це списання", - сказав парламентарій.

Соболєв звернув увагу на те, що відповідним законом списуються не тільки борги, але й штрафи відповідних підприємств.

"Ним списується не тільки сума заборгованості, яка утворилася за десятиліття, ним списуються і штрафи та пеня. Ви вдумайтеся в це: для населення вводиться пеня й штрафи (за прострочення оплати за житлокомпослуги), а для них штрафи й пеню повністю списують", - підкреслив він.

Депутат висловив упевненість у тому, що вже найближчими днями президент Віктор Янукович схвалить прийнятий Радою закон.

Нагадаємо, 12 травня Рада списала борги підприємств паливно-енергетичного комплексу на суму більш ніж 24 млрд гривень перед державним бюджетом, а також відповідні взаємні борги підприємств ПЕК.

Прийнявши законопроект №8352, Рада внесла зміни до Податкового кодексу і списала борги підприємств ПЕК перед держбюджетом, включаючи податкову заборгованість.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.