НОВИНИ

Науковці заявляють про прорив у глобальній боротьбі проти СНІДу

Американські науковці оприлюднили звіт, у якому зазначається, що лікування ВІЛ-інфікованих людей ліками проти СНІДу дозволить зупинити передачу вірусу, повідомляє The Wall Street Journal.

Дослідження проводилося вченими з дев’яти куточків світу. Вартість проекту становила $73 млн. До експерименту було залучено 1763 пари, в яких один з партнерів був ВІЛ-інфікованим, а інший – ні. Позитивні результати дослідження називають проривом у боротьбі проти розповсюдження СНІДу.

Водночас, науковці з Орегонського національного центру дослідження приматів 11 травня опублікували в американському виданні Nature звіт про дослідження, в якому зазначають позитивний результат щеплення ВІЛ-інфікованої мавпи новою вакциною проти СНІДу.

Введення вакцини дозволило пригальмувати вплив вірусу на організм тварини на період трьох років. Лікарі планують протестувати нову вакцину проти СНІДу на людях, повідомляє Al Jazeera.

Дія вакцини дозволяє імунній системі швидко атакувати вірус ВІЛ, коли він тільки потрапляє в організм, тобто у момент, коли вірус є найбільш вразливим. На думку доктора Луїс Пікер з Орегонського національного центру дослідження приматів протестувати вакцину на людях можна буде уже через три роки.

«Ми думаємо, що вакцина допоможе тримати вірус ВІЛ під контролем, а то й узагалі знищити його», - зазначила доктор Пікер.

За данини організації UNAIDS, на сьогодні у світі проживає більше 33,3 млн ВІЛ-інфікованих людей, 22,5 млн з яких – в Африці.

Серед країн Східної Європи і Центральної Азії найвищий ступінь поширеності ВІЛ/СНІД – в Україні. Так, серед дорослого населення він складає 1,1%. Станом на 2010 рік в Україні щодня реєструвалося близько 48 випадків зараження ВІЛ.

Науковці вірять, що застосування ліків проти СНІДу, нової вакцини та превентивних методів дозволить зупинити глобальне поширення вірусу імунодефіциту людини. 

Нагадаємо, у вересні, за інформацією провідних міжнародних організацій, лише близько 10% з числа жителів України, хворих на СНІД, отримували потрібну їм терапію. А у січні представники неурядових фондів заявили, що Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією може відмовити Україні в наданні 305 млн доларів на подолання епідемії ВІЛ/СНІД.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.