НОВИНИ

Український політв'язень Сущенко вперше за 2,5 роки провів тривале побачення з рідними

Зустріч журналіста з донькою та дружиною тривала три дні.

Незаконно засуджений у Росії український журналіст Роман Сущенко, який утримується у колонії в Кіровській області, уперше провів тривале побачення з дружиною та донькою. Про це у середу, 16 січня, повідомила донька журналіста Юлія Сущенко.

 

 

«Ми з мамою вперше за 2,5 роки змогли обійняти нашого Романа Сущенка. Загалом побачення пройшло нормально. Батько схуд, видно, що етап дався йому нелегко. Почувається більш-менш нормально, місцевий лікар слідкує за його тиском. Передали батькові слова підтримки та показали листівки від колег. Він передає усім подяку та вітання», - розповіла Юлія Сущенко.

 

За її словами, побачення тривало три дні і проходило у колонії у спеціальній кімнаті для тривалих побачень з ув'язненими.

 

«Батько розповів, що побутові умови його утримання у колонії покращилися після низки звернень з боку Посольства України у Москві та українського уповноваженого ВР з прав людини Людмили Денісової. Його перевели до більш теплої камери та хоча б дають окріп», - наголосила вона.

 

Водночас, донька Сущенка підкреслює, що залишаються проблеми зі здійсненням телефонних дзвінків - йому їх обіцяють надати, однак не виводять до телефона. Крім того, журналістові не віддають кореспонденцію.

 

Нагадаємо, 28 грудня 2018 року  громадський захисник Марк Фейгін повідомив, що  дружина та донька незаконно засудженого в Росії українського журналіста, політв’язня Романа Сущенка отримали право на тривале побачення з ним у січні. 

 

Також громадський захисник українського журналіста Романа Сущенка Марк Фейгін отримав офіційне підтвердження від керівництва ВК-11, що може відвідувати в колонії свого підзахисного. 

 

Попередньо Роман Сущенко надіслав лист з першим малюнком з колонії в селі Утробіно, а також розповіддю про свої спостереження про нове місце перебування.

 

Нагадаємо, 4 червня у Москві суд оголосив вирок незаконно затриманому в Росії українському журналісту Роману Сущенку - він отримав 12 років позбавлення волі у колонії суворого режиму.  12 вересня Верховний суд Росії визнав законним рішення Московського міського суду про 12 років ув'язнення для Сущенка. Своєю чергою, журналіст заявив, що розраховує на обмін та пообіцяв родині що обов’язково повернеться. 

 

14 грудня дочка Сущенка Юлія повідомила, що в селі Утробіно  її батьку лікарі колонії поставили діагноз "артеріальна гіпертензія" та дали рекомендації на обстеження в іншому місті. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.