НОВИНИ

Юнкер і Туск перед голосуванням щодо Brexit написали Мей лист з гарантіями

Президент Європейської Ради та глава Єврокомісії запевнили, що докладуть зусиль для досягнення торгового договору з Британією до кінця 2020 року.

Президент Європейської Ради Дональд Туск та голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер за день до голосування у парламенті Великої Британї щодо угоди про Brexit написали британському  прем'єр-міністру Терезі Мей лист, в якому вкотре роз'яснили позицію Європейського Союзу щодо питань, які викликали сумніви у британських депутатів. Про це йдеться на сайті Європейської Ради.

 

Зокрема, Туск і Юнкер наголосили на важливості досягнутих домовленостей, які повинні дозволити уникнути невизначеності після виходу Британії з ЄС.

 

"Ми поділяємо з вами рішучість створити якомога більшу впевненість і зрозумілість для громадян і компаній у ситуації, коли держава-член виходить з Європейського Союзу після більш ніж чотирьох десятиліть найближчої економічної та політичної інтеграції. Саме тому угода про вихід, яку ви і керівники 27 країн-членів ЄС погодили після довгих переговорів, настільки важлива. Вона являє собою справедливий компроміс і спрямована на забезпечення впорядкованого виведення Сполученого Королівства з Європейського Союзу, обмежуючи тим самим негативні наслідки Brexit", - йдеться у листі.

 

Так, у ЄС запевняють, що докладуть необхідних зусиль для досягнення торгового договору до кінця 2020 року, аби дію митного режиму між Британією та ЄС не довелося продовжувати. Також  Юнкер і Туск запропонували у разі необхідності продовжити перехідний період.

 

Раніше стало відомо, що парламент Британії проголосує за угоду Мей щодо Brexit з Брюсселем у вівторок, 15 січня.

 

Раніше Мей заявила, що парламент проведе голосування щодо угоди про вихід з Європейського Союзу на тижні, що починається 14 січня.

 

Нагадаємо, 14 грудня лідери 27 країн-чіленів ЄС на спеціальному засіданні Європейської Ради підтвердили прихильність угоді щодо Brexit і повідомили, що не мають наміру її переглядати. 

 

Читайте також: Brexit-катастрофа. Чому Мей відклала голосування за угоду про вихід Британії з ЄС

 

Як повідомлялося, 10 грудня Мей скасувала остаточне голосування в парламенті з питання про затвердження Brexit. 

 

Своєю чергою, президент Європейської Ради Дональд Туск заявив, що вирішив скликати на 13 грудня позачерговий саміт ЄС для обговорення Brexit через те, що уряд Великої Британії відклав ратифікацію угоди. 

 

10 грудня Суд ЄС вирішив, що  Британія може скасувати Brexit в односторонньому порядку, відкликавши застосування статті 50 Договору про Європейський Союз. 

 

Раніше Туск повідомив, що на саміті країн ЄС, який проходив у Брюсселі сьогодні, 24 листопада, було схвалено угоду про Brexit.

 

19 листопада голова делегації ЄC в переговорах щодо Brexit Мішель Барньє заявив, що 27 міністрів країн-членів ЄС підтримали проект угоди про вихід Великої Британії з ЄС. 

 

Своєю чергою, міністр закордонних справ Іспанії Хосе Боррель повідомив, що Мадрид підтримає угоду про вихід Британії з ЄC, якщо будуть проведені переговори щодо Гібралтару. 

 

Додамо, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. ​Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit. 13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.