НОВИНИ

На Донбасі обстріляли авто комунальників, троє поранених

Інцидент стався 10 січня під час очищення снігу під'їздної дорого до насосної станції

На Донбасі службовий автомобіль КП "Вода Донбасу" потрапив під обстріл: троє працівників КП отримали поранення різного ступеня тяжкості, машина згоріла.Про це повідомили у прес-центрі ООН.

 

 

Згідно з повідомленням, інцидент стався 10 січня під час очищення від снігу під'їзної дороги до великої насосної станції.

 

 

"З урахуванням цього інциденту за останні 9 місяців від таких обстрілів постраждали 11 співробітників підприємства "Вода Донбасу", що забезпечує поставку чистої води через кілька насосних і фільтраційних станцій, які обслуговують 3,5 млн жителів по обидва боки "лінії зіткнення", - зазначили в ООН.

 

За даними організації, в зоні конфлікту почастішали випадки нападів на співробітників комунальних служб, а у 2018 році було зареєстровано 88 таких інцидентів, багато з яких привели до тимчасового припинення водопостачання.

 

В ООН підкреслили, що умови роботи співробітників КП посилюються тим, що багато територій на сході України заміновано. 

 

"Напад на об'єкти цивільної інфраструктури або людей, які забезпечують їх функціонування, а також навмисне позбавлення доступу населення до систем водопостачання або опалення є грубими порушеннями міжнародного гуманітарного права", - заявила координатор системи ООН з гуманітарних питань Оснат Лубрані.

 

"Смертельні небезпеки, яким піддаються співробітники цих комунальних служб, абсолютно неприпустимі", - додала Лубрані і закликала забезпечити захист мирних жителів і об'єктів цивільної інфраструктури на сході України.

 

 

Нагадаємо, 11 січня, бойовики 7 разів порушили режим припинення вогню, внаслідок чого двоє українських військових отримали поранення