НОВИНИ

В Укроборонпромі повідомили, скільки одиниць зброї та військової техніки передали ЗСУ за час агресії РФ

Представник держконцерну наголосив, що нині український оборонно-промисловий комплекс перебуває у кращому стані, ніж за всі роки незалежності держави.

Підприємства державного концерну "Укроборонпром" передали Збройним силам України та іншим силовим структурам 25,8 тисяч одиниць зброї та військової техніки за час військової агресії Росії. Про це повідомив перший заступник генерального директора держконцерну Сергій Омельченко.

 

 

За його словами, йдеться як про відремонтовані та модернізовані, так і про абсолютно нові зразки.

 

"За ці складні роки створені якісно нові Збройні сили. Нарощено об’єми виробництва зброї, вона модернізується, ремонтується, створюються нові зразки, які до цього в Україні не існували, і яких не було в Радянському Союзі", – зазначив Омельченко.

 

Він наголосив, що нині український оборонно-промисловий комплекс перебуває у кращому стані, ніж за всі роки незалежності держави.

 

"Україна мала досить непогану базу, яку вдалося утримати і за ці буремні роки розвити в найкращий стан. Україна якраз не є споживачем чужих технологій, а має що запропонувати іншим нашим міжнародним партнерам в плані зброї і технологій. Адже українські підприємства виробляють зброю, яка продається у більш ніж 100 країн світу", – заявив перший заступник гендиректора концерну.

 

Він також розповів, що наразі в Укроборонпромі триває робота із реконструкції задля підвищення ефективності використання ресурсів та потенціалу підприємств, оптимізації процесу виробництва зброї.

 

"В державному концерні більше 100 підприємств, що виробляють зброю і військову техніку. Концерн побудував своє управління за кластерною системою – кластери згруповані за спеціальними галузями виробництва зброї. Це бронетанковий кластер, кластер високоточної зброї, кластер спеціальної техніки і радіоелектронних систем, суднобудування. За цими напрямками побудована координація роботи відповідних підприємств. І таким чином ми дозавантажуємо підприємства, створюємо більш ефективне використання ресурсів", – додав Омельченко.

 

Крім того, представник Укроборонпрому запевнив, що на сьогодні Україна є однією із лідерів у сфері виробництві військово-транспортних літаків.

 

Нагадаємо, державний концерн "Укроборонпром" передав Збройним силам України близько 50 модернізованих та відремонтованих літаків і вертольотів за 2018 рік.

 

Підприємства Укроборонпрому упродовж 2018 року передали українським силовим структурам понад 2500 одиниць високоточного озброєння, що стало можливим завдяки новітнім виробничим лініям з високоточними станками.