НОВИНИ

Стало відомо, на скільки можуть продовжити арешт українським морякам

Суд розгляне клопотання слідства стосовно продовження терміну утримання полонених українців у вівторок, 15 січня.

Лефортовський суд Москви у вівторок, 15 січня, розгляне клопотання Федеральної служби безпеки Росії стосовно продовження до 26 квітня терміну утримання під вартою захоплених в Керченській протоці українських моряків. Про це у п'ятницю, 11 січня, повідомляє росЗМІ, посилаючись на джерело в суді.

 

"Лефортовський суд Москви 15 січня о 10:00  розгляне клопотання слідства, яке просить продовжити арешт морякам до 26 квітня", - сказав представник суду.

 

Зазначимо, що Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова планує наступного тижня здійснити візит до Москви, щоб бути присутньою на судових засіданнях щодо продовження терміну арешту полонених українських моряків. 

 

Як повідомляли, Росія може у цьому році обміняти військовополонених українських моряків, захоплених 25 листопада у районі Керченської протоки, на ув'язнених в Україні росіян. 

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ.