НОВИНИ

Через виснажливі черги на блокпостах окупантів помирають люди - СЦКК

Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ у Станиці Луганській зафікусавали чергу майже з 800 осіб.

Російські окупаційні війська не припиняють штучно створювати труднощі на блокпостах та КПВВ уздовж лінії зіткнення на Донбасі, які загрожують життю та здоров’ю цивільного населення. Про це у п'ятницю, 11 січня, повідомляє українська сторона  Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК), передає прес-центру штабу ООС у Facebook.

 

За даними звіту Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, який опубліковано 10.01.2019 року, о 10:00 на блокпості збройних формувань РФ та їхніх найманців, розташованому на південь від мосту в Станиці Луганській, спостерігачі бачили, що в черзі на перехід до підконтрольних владі України районів чекали приблизно 170 осіб, а в протилежному напрямку — близько 15 осіб. Команда СММ бачила ще 40 людей у черзі на розташованій неподалік автобусній зупинці.

 

Приблизно через три години на КПВВ, розташованому на північ від мосту у Станиці Луганській, члени патруля Місії зафіксували, що в черзі на вихід із підконтрольних владі районів чекали приблизно 800 осіб, а в протилежному напрямку — близько 100 осіб.

 

Крім того, увечері 09 січня поточного року, перед офісом СММ у місті Горлівка, на північному сході від Донецька, спостерігачі бачили на землі тіло померлої жінки (69 років), біля якої були три медпрацівники та чотири найманця збройних формувань РФ. Також поблизу стояли карета швидкої медичної допомоги та два автомобілі окупантів.

 

За словами чоловіка померлої жінки, коли вони йшли повз офіс Місії дружина несподівано впала на землю і миттєво померла. Він додав, що вони увесь день провели на морозі в довгій черзі на блокпості збройних формувань РФ біля Горлівки, щоб перейти до підконтрольних владі України районів для вирішення питань, пов’язаних з отриманням пенсії. Втім їм це зробити, на жаль, не вдалося через тривале очікування у довгій черзі.

 

Як повідомляли, поблизу села Крута Балка Донецької області у четвер, 10 січня, бойовики здійснили обстріл цивільного автомобіля компанії "Вода Донбасу" з метою дискредитувати українських військових. Унаслідок обстрілу автомобіль ЗіЛ-131 компанії «Вода Донбасу» загорівся і вибухнув. Троє працівників, що проводили роботи біля насосної станції, отримали поранення. За попередньою інформацією, їх було доставлено до лікарні м. Яснувата.