НОВИНИ

Денісова планує взяти участь у судах над українськими моряками в Росії

За словами омбудсмена, у Лефортовському суді будуть розглядати питання щодо продовження терміну перебування під вартою військовополонених українців.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова планує наступного тижня здійснити візит до Москви, щоб бути присутньою на судових засіданнях щодо продовження терміну арешту полонених українських моряків. Про це вона заявила у четвер, 10 січня, в ефірі телеканалу "Прямий".

 

"Я звернулась - і неодноразово вже - до Бортнікова, який є директором російської ФСБ. Зараз на розгляді перебувають мої заяви щодо можливості зустрічі з нашими військовополоненими в слідчому ізоляторі. Я буду наступного тижня в місті Москва", - зазначила омбудсмен.

 

За її словами, у Лефортовському суді будуть розглядати питання щодо продовження терміну перебування під вартою військовополонених моряків.

 

"Головна стратегія, яка впроваджується державою - що наші моряки є військополоненими, що діяти потрібно згідно з Женевською конвенцією 1949 року, що вони, без будь-яких передумов, усі повинні бути звільнені і повернені додому. І також повернені всі судна, на яких вони були захоплені", - заявила Денісова.

 

Вона також зауважила, що досі не має достовірної інформації про поранених.

 

"Я таку інформацію отримала, але вона не підтверджена жодною медичною довідкою... Коли я ще минулого разу я була в РФ, ще тоді пані Москалькова говорила про те, що вона жодного папірця не підпише. Тому що вони теж знають, що наслідки можуть бути і що, в тому числі, все одно буде гаазький суд", - додала уповноважений.

 

Як повідомляли, Європейський Союз закликав Росію негайно звільнити захоплених українських моряків в районі Керченської протоки, політичного в'язня Павла Гриба, незаконно зарештованого кримськотатарського активіста Едема Бекірова та інших політв'язнів.