НОВИНИ

В Україні ще близько 10 парафій перейшли до ПЦУ

Водночас на Вінниччині двоє настоятелів не підтримали рішення своїх громад.

В Україні ще дев'ять парафій Московського патріархату перейшли до Православної Церкви України, а саме – шість громад у Хмельницькій області, дві – у Вінницькій, одна – у Волинській області. Про це в четвер, 10 січня, повідомляє ТСН.

 

Так, митрополит Антоній Махота заявив, що на Хмельниччині до ПЦУ приєдналися шість релігійних громад МП в Ізяславському районі. Йдеться про православні громади сіл: Теліжинці, Закружці,  Пильки, Сухуженці, Чижівка та Присілки. За словами Махоти, настоятелем усіх шести парафіях є протоієрей Віталій Олійник.

 

Водночас на Вінниччині ще дві релігійні громади Московського патріархату вирішили приєднатися до Помісної церкви. Зокрема, у селі Перемога Козятинського району було проведено опитування, під час якого понад 300 жителів висловилися про приєднання до ПЦУ.

 

"Настоятель храму, що будується у селі, протоієрей Володимир Ратошнюк, поки що не визначився остаточно і не підтримав рішення своєї пастви, тому віряни звернулися до Вінницької єпархії ПЦУ з проханням призначити їм нового настоятеля. З благословення митрополита Вінницького і Барського Симеона, громадою тимчасово буде опікуватися настоятель храму с. Махнівки протоієрей Андрій Кіпер", – повідомляє прес-служба Вінницької єпархії ПЦУ.

 

Також до Помісної церкви приєдналися віряни села Пузирки Козятинського району. Їхній настоятель не підтримав одностайного рішення своєї пастви, тому у селі призначений новий настоятель – протоієрей Віктор Боднар.

 

Крім того, настоятель та прихожани Свято-Різдво-Богородичного храму села Мерви Горохівського району на Волині також вирішили перейти до ПЦУ.

 

"Думка про перехід у нас з'явилася давно, але ми чекали томосу від Вселенського Патріарха. Коли 5 січня томос було підписано, а 6 січня вручено мирополиту Епіфанію, ми після Різдвяної служби зібралися на збори і одноголосно громада проголосувала за перехід до Православної Церкви України. У нас є протокол зборів, усе задокументовано. Я уже написав відповідний лист митрополиту Волинському і Луцькому Михаїлу", – підкреслив настоятель храму Павло Кліцук.

 

Нагадаємо, патріарх Варфоломій вручив томос Епіфанію 6 січня під час урочистого богослужіння у соборі Святого Георгія у Стамбулі. Варфоломій підписав томос щодо надання автокефалії ПЦУ 5 січня. Текст-оригінал томосу про автокефалію доставили до Вселенського патріарха 4 січня.

 

 9 січня томос про автокефалію Православної Церкви України підписали всі члени Синоду Вселенського патріархату. 

 

15 грудня відбувся Об'єднавчий Собор, на якому предстоятелем Об'єднаної української церкви обрали митрополита Епіфанія. 

 

Речник УПЦ КП Євстратій (Зоря) ввечері 15 грудня повідомив, що офіційна назва нової помісної церкви в Україні згідно Статуту - Православна Церква України, а титул Предстоятеля: Блаженнійший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України.