НОВИНИ

На Міжпарламентській раді Україна-НАТО обговорять питання щодо утримання РФ українських моряків

Юринець повідомила, що участь у засіданні Ради візьмуть 28 парламентарів із 12 країн-членів НАТО.

Українська делегація вирушила до Брюсселю на засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО, у ході якої планують обговорити питання щодо утримання РФ українських моряків та кораблів, захоплених у Керченській протоці. Про це в середу, 9 січня, повідомила новопризначена голова делегації Оксана Юринець.

 

"На порядку денному розгляд безпекових, політичних питань, розвитку нашої з альянсом співпраці. Особливу увагу приділятимемо питанню утримання у заручниках українських моряків та кораблів, захоплених Росією у Керченській протоці", – наголосила вона.

 

Водночас Юринець заявила, що участь у засіданні Ради візьмуть 28 парламентарів із 12 країн-членів НАТО.

 

"Маємо заплановані зустрічі із заступником Генерального секретаря НАТО Високоповажною Роуз Е. Геттемюллер, Головою Військового комітету НАТО Стюартом ПІЧЕМ, представниками управлінь політики оборони та планування; громадської дипломатії; нових викликів безпеці. Крім того, у рамках засідання відбудеться круглий стіл щодо перспектив розвитку ситуації в Україні та співробітництва НАТО з Україною", – підкреслила вона.

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

 

27-28 березня в окупованому Криму заарештували всіх 24 українських моряків. Київський районний "суд" окупованого Сімферополя заарештував Володимира Варемеза, Сергія Цибізова, Андрія Оприска, Віктора Беспальченка, Володимира Терещенка, Романа Мокряка, Михайла Власюка, Сергія Попова, Юрія Будзила, Владислава Костишина, Богдана Головаша, Сергія Чуліба, Андрія Драча, Володимира Лісового, Андрія Шевченка, В'ячеслава Зінченка, Юрія Без'язичного, Євгена Семідоцького, Богдана Небилицю, Олега Мельничука та Дениса Гриценка. Своєю чергою, у Керчі також до 25 січня 2019 року були заарештовані поранені Андрій Артеменко, Андрій Ейдер і Василь Сорока. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.