НОВИНИ

Стало відомо, коли в Україну повернуть томос про автокефалію ПЦУ

Раніше документ підписали всі члени Священного Синоду Вселенського патріархату.

В Україну в середу, 9 січня, повернуть томос про автокефалію Православної Церкви України. Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на джерела у Вселенській патріархії в Стамбулі.

 

Так, документ привезли до Стамбулу, де його підписали члени Священного Синоду Вселенського патріархату. Однак, як зазначається, через кілька годин томос мають повернути до Києва, де зберігатимуть постійно.

 

"Це був виключно технічний момент. томос привезли до Стамбула, аби підписи поставили всі члени Синоду. Від того часу, коли томос було написано каліграфічно на пергаменті, не було моменту, коли всі члени зібралися разом і могли поставити свої підписи. Сьогодні це сталося, і буквально за кілька годин томос повернеться до Украіни", – йдеться в повідомленні.

 

Нагадаємо, патріарх Варфоломій вручив томос Епіфанію 6 січня під час урочистого богослужіння у соборі Святого Георгія у Стамбулі. Варфоломій підписав томос щодо надання автокефалії ПЦУ 5 січня. Текст-оригінал томосу про автокефалію доставили до Вселенського патріарха 4 січня.

 

 9 січня томос про автокефалію Православної Церкви України підписали всі члени Синоду Вселенського патріархату. 

 

15 грудня відбувся Об'єднавчий Собор, на якому предстоятелем Об'єднаної української церкви обрали митрополита Епіфанія. 

 

Речник УПЦ КП Євстратій (Зоря) ввечері 15 грудня повідомив, що офіційна назва нової помісної церкви в Україні згідно Статуту - Православна Церква України, а титул Предстоятеля: Блаженнійший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України.