НОВИНИ

Аварія в Чорному морі. У МЗС заявили, що перевіряють походження вугілля, яке перевозило судно

Водночас Клімкін відзначив, що на даний момент відомо про спроби Росії змішувати вугілля з окупованих територій України з російським.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін повідомив, що Україна перевіряє походження вугілля, яке перевозило вантажне судно Volgo-Balt 214, що зазнало аварії біля берегів Туреччини. Про це він заявив у середу, 9 січня.

 

Водночас Клімкін відзначив, що на даний момент відомо про спроби Росії змішувати вугілля з окупованих територій України з російським.

 

"Стосовно походження вугілля – ми це перевіряємо. Ми знаємо про російські спроби змішувати вугілля з окупованих територій і російське і його вивозити не тільки до Туреччини. Ми працюємо з нашими партнерами, щоб зробити відповідне розслідування і не тільки стосовно цього. А також з деякими іншими країнами", – наголосив він.

 

Глава МЗС також зазначив, що є обґрунтовані підозри, що були спроби вивозити вугілля як до Туреччини, так і до низки європейських країни.

 

"Це для нас дуже принципове питання. У нас є інформація, що були російські спроби вивозити таке міксоване змішане вугілля і до деяких європейських країни", – резюмував він.

 

Як повідомляли, 7 січня вантажне судно "Volgo Balt 214", яке йшло під прапором Панами, затонуло біля берегів Туреччини в Чорному морі після сильного удару хвилі. На борту перебували 11 громадян України. Унаслідок аварії вантажного судна"Volgo Balt 214" біля берегів Самсуна (Туреччина) загинули шість осіб, чотири з яких - громадяни України.

 

8 січня посол України в Туреччині Андрій Сибіга оприлюднив список постраждалих моряків, членів команди вантажного судна, яке затонуло біля берегів Туреччини. Список моряків, які перебувають у лікарні у Самсуні: Шевчук Станіслав, Мільніченко Павло, Геращенко Олег, Ільченко Євгеній, Яценко Євген, Скачко Денис та Будко Тетяна. Він також зазначив, що внаслідок аварії судна загинули громадяни України Володимир Овдієнко, Дмитро Крепець, Ростислав В'язовський і Руслан Бондик.