НОВИНИ

Пристайко повідомив, що ще один корабель НАТО вирішив зайти в Чорне море

Крім того, дипломат прокоментував можливість заходу кораблів Альянсу в Азовське море.

Глава місії України при НАТО Вадим Пристайко повідомив, що військовий корабель Нідерландів вирішив зайти в Чорне море. Про це він заявив в інтерв’ю одному з телеканалів.

 

"В управі є постійно діючі групи – зараз, наприклад, одну з груп очолили Нідерланди, а нідерландський корабель тільки-тільки почав керування, вони теж збираються зайти в Чорне море", – наголосив Пристайко.

 

За його словами, останнім часом кораблі НАТО частіше заходять у Чорне море.

 

"Інтенсивність заходжень цих кораблів зросла. Минулого року, наприклад, дві групи одночасно заходили в Чорне море, такого раніше не спостерігалось. Існує доктрина Монтре, яке обмежує кількість і тоннаж військових кораблів, які не належать країнам басейну Чорного моря, а також те, скільки вони можуть перебувати в Чорному морі – у принципі, цим обмежуються можливості ще більшого розширення перебування НАТО там. Тому відбувається такий ротаційний принцип – одні ввійшли, інші вийшли", – пояснив глава місії України при НАТО.

 

Крім того, він прокоментував можливість заходу кораблів НАТО в Азовське море.

 

"Азовське море – специфічне море. Це наймілкіше море на планеті. Захід у нього військових кораблів – це складний навігаційний процес сам по собі. Є специфічна процедура входження в це море – вільний прохід усіх кораблів країн, які розділяють це море, тобто українських і російських, а всі інші мали отримати дозвіл від Росії й України, як від країн, які поділяють це море. Очевидно, і Росія вже про це заявила, що вона не буде надавати можливості нікому заходити", – заявив Пристайко.

 

Також дипломат відзначив, що відповідний процес значно ускладнений.

 

"Не бачу, чому б НАТО ішло на провокації. У принципі, НАТО нікого не збирається провокувати, Росію в першу чергу", – резюмував він.

 

Нагадаємо, 17 грудня гідрографічний (розвідувальний) Корабель Її Величності HMS Echo (H87) увійшов у Чорне море з протоки Босфор. 

 

6 січня десантний корабель 6-го флоту Військово-порських сил Сполучених Штатів Америки USS Fort McHenry увійшов у Чорне море. 

 

Своєю чергою, 9 січня в Чорне море увійшов бойовий корабель Північного флоту РФ, а саме – ракетний протичовновий есмінець "Сєвєроморск".