НОВИНИ

Адміністрація Трампа понизила статус представництва ЄС у Вашингтоні, не попередивши Брюссель

Представник ЄС підтвердив дану інформацію.

Адміністрація президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа понизила дипломатичний статус представництва Європейського Союзу в США, офіційно не повідомивши про це Брюссель. Про це повідомляє Deutsche Welle.

 

Зазначається, що представник ЄС підтвердив дану інформацію. "Ми точно не знаємо, коли вони це зробили, оскільки вони забули повідомити нас про це", - зауважив він.

 

"Можу підтвердити, що цей крок не був добре сприйнятий у Брюсселі", - підкреслив він, додавши, що офіційна відповідь ЄС на даний крок наразі обговорюється.

 

Зокрема, на думку дипломатів, зниження дипстатусу могло бути здійснено наприкінці жовтня - на початку листопада 2018 року. Саме тоді глава місії Девід О'Салліван не отримав запрошення на низку заходів, що відбувались у Вашингтоні.

 

Так, на церемонію прощання з 41-м президентом США Джорджем Бушем-старшим 5 грудня він був запрошений не в звичайному хронологічному порядку, а у кінці списку. Звернувшись до організаторів похорону, представництво ЄС отримало інформацію про зміну статусу місії.

 

"Очевидно, що йдеться не просто про протокольне питання, у нього є очевидний політичний мотив", - наголосив базований у Вашингтоні дипломат однієї з країн ЄС.

 

Своєю чергою, у Держдепі США на запит дипломатів ЄС відповіли, що "забули повідомити" їх, пояснивши, що "прийняли відповідне рішення, оскільки керівник протокольної служби вважав його доцільним".

 

Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що хоче скасувати порядок надання американського громадянства "за правом ґрунту", тобто автоматичне надання громадянства дітям, народженим на території країни. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.