НОВИНИ

В МЗС відреагували на пропозицію призначення посла генсека ООН щодо України

Речниця МЗС Катерина Зеленко прокоментувала пропозицію глави МЗС Польщі Яцека Чапутовича.

Речниця Міністерства закордонних справ Катерина Зеленко заявила, що Україна та міжнародні партнери вже п'ятий рік ведуть роботу з метою більш дієвого залучення Організації Об'єднаних Націй для припинення збройного конфлікту Росії проти України. Про це повідомляє УНІАН.

 

Так, в МЗС прокоментували пропозицію міністра закордонних справ Польщі Яцека Чапутовича щодо ідеї призначення спеціального посла генсека ООН з питань України.

 

"У Нью-Йорку вже п‘ятий рік ведеться робота з пошуку найбільш ефективних форм залучення ООН до припинення війни, розв’язаної Росією. Ініціатива, про яку сьогодні пишуть ЗМІ, не нова і вже обговорювалася в Нью-Йорку з нашими партнерами, які також налаштовані на щире і дієве залучення ООН", - зауважила Зеленко.

 

"Робота буде і надалі тривати, в тому числі, по мірі готовності РФ вести діалог, а не здійснювати саботаж будь-яких ініціатив щодо України", - підкреслила вона.

 

Водночас в МЗС уточнили, що у новій резолюції Генасамблеї ООН щодо ситуації з правами людини в окупованому Криму "значно підвищена роль генерального секретаря ООН, який тепер має доповідати Генеральній асамблеї щодо ситуації з правами людини, і для цього у нього є механізм - Моніторингова місія ООН, яка вже п‘ятий рік діє в Україні".

 

"Окрім того, прямий контакт з Генеральним секретарем ООН є і у президента, й у міністра закордонних справ, які можуть з ним обговорити нагальні питання у разі необхідності. Україна залишається повністю відданою політико-дипломатичним інструментам врегулювання конфлікту з РФ", - додала Зеленко.

 

Нагадаємо, 30 листопада Чапутович виступив за введення санкції проти Росії через російську агресію поблизу Керченської протоки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.