НОВИНИ

Кіріл пригрозив "страшним судом" для Варфоломія, якщо він надасть Україні томос

Відповідний заклик розміщений у листі до Варфоломія.

Предстоятель Російської православної церкви Кіріл (Гундяєв) закликав вселенського патріарха Варфоломія відмовитися від ідеї надання Православній церкві України автокефалії. Відповідний заклик розміщений у листі до Варфоломія.

 

Зазначається, що Кіріл пообіцяв благословення від Української православної церкви Московського патріархату, якщо Варфоломій відмовиться надавати українській церкві томос про автокефалію.

 

"Відступіться зараз від спілкування з розкольниками, відмовтеся від участі в політичній авантюрі їхньої легалізації. І тоді справжня Православна церква України на чолі з блаженнішим митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм благословить вас, а історія збереже пам'ять про вас в числі тих святителів константинопольського престолу, хто в найважчих політичних умовах зумів не упустити гідність церкви та зберегти її єдність", - йдеться у листі Кіріла до вселенського патріарха.

 

За словами Кіріла, якщо вселенський патріарх не відмовиться від свого рішення то на нього чекає "страшний суд".

 

"Ви назавжди втратите можливість слугувати єднанню святих божих церков, перестанете бути першим в православному світі, що налічує сотні мільйонів віруючих, а завдані вами страждання православним українцям підуть за вами на страшний суд неупередженого господа нашого і будуть свідчити перед ним проти вас"- наголосив він.

 

Як повідомляли, 15 грудня відбувся Об'єднавчий Собор, на якому предстоятелем Об'єднаної української церкви обрали митрополита Епіфанія. Собор тривав 10 годин.  через тиск Росії в Об'єднавчому соборі взяли участь не всі ієрархи УПЦ МП.

 

Речник УПЦ КП Євстратій (Зоря) ввечері 15 грудня повідомив, що офіційна назва нової помісної церкви в Україні згідно Статуту - Православна Церква України, а титул Предстоятеля: Блаженнійший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.