НОВИНИ

The Economist: У 2019-му ціни на сільгосппродукцію зростуть на 0,5%

Рекордні врожаї значно поповнять продовольчі запаси, які вичерпуватимуться мінімально.

Після вибухового зростання у 2018-му ціни на сільськогосподарську продукцію у 2019-му підвищаться лише на 0,5%. Про це пише The Economist у спільному з "Українським тижнем" проекті "Світ у 2019".

 

За прогнозом, рекордні врожаї значно поповнять продовольчі запаси, які вичерпуватимуться мінімально. Погода знову виявляє прихильність до фермерів, однак зміцнений долар демпінгуватиме попит ринків, що зростають, на харчові продукти.

 

«Ризики переважно лежать у площині людського фактора, знову ж таки через Трампа. Торговельна ворожнеча з Китаєм може вплинути на ринок урожаїв, які Америка у великій кількості постачає до Піднебесної. Візьмімо, наприклад, соєві боби: Китай — найбільший їх імпортер зі США, але він уже почав підшукувати нових постачальників, як-от Бразилія. остання у 2018–2019 роках посуне США на позиціях топ-виробників соєвих бобів і дійде до обсягів 120 млн т. Американським експортерам доведеться шукати нових покупців, зокрема в Європі, якщо цьому не стане на заваді торговельний клімат», — вважає видання. 

 

  • Журнал «Український тиждень» дев'ятий рік поспіль разом із британським The Economist видає українською мовою спецпроект «Світ у...», який пропонує аналітику та прогнози на наступний рік у геополітиці, економіці, фінансах, бізнесі, науці та культурі.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.